2024. április 28, vasárnap - Valéria

2011. Március 05. 06:30, szombat | Helyi

Már biztos a rájátszás felsőháza

Küzdelmes, fordulatos mérkőzésen, a nagy akarásnak köszönhetően szép győzelmet aratott az Érd együttese ellen a Dunaújvárosi Regale Klíma női kézilabda csapata, és ezzel biztosította a helyét a bajnokság legjobb nyolc csapata között

Nagyon fontos mérkőzésen van túl sikerrel a Dunaújvárosi Regale Klíma női kézilabda csapata. A bajnokság legjobb nyolc együttese közé kerülésért a közvetlen rivális Érd csapatát fogadták Kiss Szilárd lányai, és egy győzelemmel már biztosíthatták a helyüket a rájátszásban az újvárosi hölgyek. A téli pihenő alatt alaposan megerősített Érd azonban nem adta könnyen a mérkőzést, és az első percektől óriási csatára kényszerítette Radulovicsékat. Az első félidőben végig fej-fej mellett haladtak a csapatok, a hajrában azonban a vendégek voltak magabiztosabban, és 12-15 arányú vezetéssel vonulhattak pihenőre.

A folytatásban nagy akarással vetette magát a harcba a dunaújvárosi gárda, és a felpörgetett iramot már nehezen bírta az Érd. Bő negyedóra kellett a hátrány lefaragásához (22-22), majd Ferling vezérletével a vezetés is átkerült a hazai csapathoz. Szép végjáték után 29-26-ra megnyerte a nagyon fontos csatát a Dunaújváros, és ezzel mindenképpen a legjobb nyolc együttes között várhatja majd a folytatást.

Dunaújvárosi Regale Klíma – Érdi VSE 29-26 (12-15)
Dunaújvárosi Regale Klíma: Víg, Balogh B. 4, Velky, Gáspár, Takács D. 1, Ferling 7, Nagy I. 5. Csere: Pisák (kapus), Radulovics 2, Jókai 6, Vadász, Erdősi, Sári 2, Berta 2. Vezetőedző: Kiss Szilárd.