Hírek
2012. Május 08. 07:21, kedd |
Sport
Forrás: mno.hu / MTI
Nagy hajrá vár triatlonosainkra
Nem szerepeltek jól a magyar versenyzők a mexikói Huatulcóban hétvégén rendezett triatlon Világkupa-futamon, s így az olimpiai rangsorban jelenleg egyetlen férfi sincs kvótát érő helyen.
A nemzetközi szövetség honlapja szerint a viadalon Rendes Csaba 31., Vanek Ákos 33., Tóth Tamás pedig 39. lett. Az ötkarikás rangsorban 1081 ponttal Vanek áll a legelőrébb 89. pozíciójával, azonban az utolsó londoni indulási jog birtokosa jelenleg 1253 ponttal a 79. belga Peter Croes. Vanek helyzete ugyanakkor korántsem reménytelen, ugyanis a köztük lévők közül csupán egy olyan van, a 86. helyen álló dél-afrikai Erdhard Wolfaardt (1164), aki a kvótaszerzés szempontjából számít, ugyanis a többiek az egy nemzetből indítható maximális versenyzők számának szabálya miatt kiesnek.
A nőknél Vanek Margit 22. helyen ért célba Huatulcóban. A londoni rangsorban Kovács Zsófia 2082 ponttal 54., s az ő helye szinte biztosnak tűnik. Vanek 1902 ponttal 62., ezzel jelenleg az utolsó előtti kvótás pozíció az övé.
A triatlonosoknak még két pontszerző viadala lesz a ranglistazárás előtt: most hétvégén a San Diegó-i és május 26–27-én a madridi világbajnoki sorozatba tartozó viadal.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 10. 16:00, szerda | Sport
Otthonában gyógyul Christian Eriksen
Christian Eriksen, a dán labdarúgó-válogatott középpályása már családja körében, odahaza gyógyul, miután kiengedték a kórházból.
2026. Június 10. 06:50, szerda | Sport
Magyar-kazah - Rossi: a fiatalok frissességet hoztak a válogatottba
2026. Június 09. 12:00, kedd | Sport
Magyar-kazah - Nagy potenciállal rendelkező fiatalok lépnek pályára a kazahok ellen
Az a prioritás, hogy a finnekkel szembeni meccs utolsó 20 percében történtek ne ismétlődjenek meg kedden a kazahok elleni mérkőzésen
2026. Június 08. 12:00, hétfő | Sport
Magyar-kazah - Sallai és Kerkez sem léphet pályára Debrecenben
Sallai Roland és Kerkez Milos sem léphet pályára a magyar labdarúgó-válogatottban kedden a kazah csapat elleni felkészülési mérkőzésen Debrecenben.
