2014. Augusztus 31. 20:56, vasárnap | Helyi

Nem érdemeltük meg, de attól még vereség

NB I-es labdarúgó-bajnokság hatodik forduló, Győr.

Győri ETO FC – Dunaújváros PASE 4–3 (1–1)

Vezette: Farkas Ádám (Bozó, Szalai, Fábián, Szőts)

Az első félidő 16. percében Peric góljával megszereztük a vezetést, majd a játékvezető Muscatot Lipták 16-oson belüli buktatásáért azonnali piros lappal kiállította. A megítélt büntetőt Rudolf értékesítette. A félidőben 1-1.

Az 53. percben Rudolf vezette fel a hazaiak kontráját, akinek középre adásába ért bele Milinte, a labda így a felfutó Pátkai elé került, aki az üres kapuba lőtt (2-1). Nem sokkal később az üresen maradt Pátkai csukafejessel vette be a kaput (3-1). A 64. percben Thiago lábát húzták ki a hazai 16-oson belül, a jogos 11-est Böőr értékesítette (3-2). Nem örülhettünk azonban sokáig a szépítésnek, hiszen Windecker ívelését követően a jól érkező Pátkai ismét fejjel volt eredményes (4-2). A 84. percben Milan Perič-et állították meg szabálytalanul a büntetőterületen belül, így újabb 11-eshez jutottunk, melyet ismét Böőr értékesített (4-3). Érdekesség, hogy a szabálytalankodó győri hátvéd – Völgyi – csak sárga lapot kapott. A végén a Győr örülhetett, de ezen az összecsapáson nem érdemeltünk vereséget, hiszen a kérdéses kiállítást követően mindent megtettünk a siker érdekében.

Győr: Kamenár – Strestik (Koltai az 56. percben), Lipták, Lang, Völgyi – Svec, Pátkai, Rudolf, Windecker (Dudás a 78. percben) – Priskin, Varga R. (Mervo a 70. percben). Vezetőedző: Horváth Ferenc

Dunaújváros PASE: Milinte – Villám, Gavric, Szekeres, Csehi – Józsi, Muscat, Böőr, Zsótér (Orosz az 57. percben), Thiago (Pascua a 69. percben) – Perič. Cserék: Nagy – Sárközi, Petneházi, Pascua, Sóron, Jakab, Orosz. Sportigazgató: Dobos Barna