2024. április 27, szombat - Zita

2014. Május 18. 19:17, vasárnap | Helyi

Formula 2-es motorcsónak világbajnokság- Csernit kizárták

Az első futamot városunkban rendezték meg, a versenyzők között ott volt a korábbi világbajnok Cserni Béla. A versenyzőnek azonban a hazai pálya nem hozott szerencsét.

2011. óta rendeznek Dunaújvárosban ismét Formula 2-es megmérettetést. Cserni Béla köszönetét fejezte ki dr. Sándor Péternek azért, amit eddig a versenyért tett. Mint mondta: "Dunaújváros régi nagy fellegvára a motorcsónak versenyeknek".

Az idén 24 hajóból 20 kvalifikálta magát a vasárnapi viadalra, amelyen 45 kört kellett teljesíteni a versenyzőknek. Zuhogó esőben, elég rossz körülmények között zajlott a verseny, amelynek majdnem győztese az osztrák Trempel volt, aki végigvezetett, ám az utolsó körben elkövetett egy technikai hibája miatt egy büntető kört kapott, s így a hetedik helyre került.

Cserni Bélának ez a huszonhatodik szezonja volt és túl van két világbajnoki címen is, így aztán a rutinosabb versenyzők közé tartozik. Mindez egyenesen arányos hajója életkorával, ami hetedik éves és a technikai sportban ez idősnek számít. Versenytapasztalatát némiképp ellensúlyozza a hajó technikai színvonala, amit támogató szponzorokkal igyekeznek megoldani.

A verseny még sem alakult számára szerencsésen, technikai hiba miatt - kétfordítóbóját elvitt egy szűken vett kanyarban, ezért kizárták.

A győztes a francia Monin lett, őt követte a svéd Stark és a brit Jelf.