2024. április 30, kedd - Katalin, Kitti

2011. Január 31. 17:15, hétfő | Helyi

Az új edző sem segített

Nem sikerült igazán jól György László bemutatkozása a Dunaferr SE férfi férfikézilabda csapatának a kispadján. Az újvárosi gárda tizenegy gólos vereséget szenvedett.

Az újév, új edzőt is hozott a Dunaferr SE férfi kézilabdázóinak számára. A bemutatkozó összecsapáson rögtön nehéz ellenfél jutott a piros-fehér gárdának, hiszen a Tatran Presov ellen kellett parkettre lépni a Barátság Kupa keretében. A mérkőzés elején talán György Lászlónak akartak bizonyítani a dunaújvárosi fiatalok, mert z összecsapás első perceit lendületesen kezdték Takácsék, és az első tíz percben egyenlő partnerei voltak az eperjesi csapatnak.

A folytatásban azonban kijött a két gárda közti tudásbeli különbség, a sokkal nagyobb játékerővel és tapasztalattal rendelkező szlovákok átvették a vezetés, majd fokozatosan növelni tudták a különbséget. A szünetre gyakorlatilag eldőlt a találkozó, hiszen a vendégek nyolc gól előnnyel vonulhattak pihenőre. A második játékrészben sokkal jobban tartotta magát a Dunaferr, de a végére így is tovább nőtt a különbség, és a Tatran Presov 42-31 arányban jobbnak bizonyult.

Dunaferr SE – Tatran Presov 31-42 (12-20)
Dunaferr SE: Kovács R., Szepesi 8, Bali 3, Takács B. 6, Benmiloud 2, Kurbely 3, Pásztor 1. Csere: Repóth, Kovács Zs. (kapusok), Kuzmicsov 1, Muhl 2, Hajdu G. 1, Morva 1, Nagy D. 2, Kaló, Vékony 1. Edzők: György László, Szabó László.