2024. április 29, hétfő - Péter

2013. December 07. 17:14, szombat | Helyi

Csehül bántunk a csehekkel a vb-nyitányon

A magyar női kézilabda válogatott két dunaújvárosi játékossal 32-25-ös sikert aratott a csehek elleni vb-nyitányon.

Csehország ellen kezdte meg szereplését a szerbiai világbajnokságon a magyar női kézilabda válogatott, melyben két Kohász-játékosért, Bulath Anitáért, illetve Vincze Melindáért is szoríthattunk ma délután. Az összecsapás eleje még nem úgy alakult, ahogy azt a magyar szakvezetés elvárta, mert a csehek egészen az első félidő huszadik percéig vezetni tudtak egy-két találattal. Idővel azért játékba lendült együttesünk is, mely Bulath Anita csatasorba állítása után védekezésben és támadásban is feljavult, így a félidei szünetre már a mieink vonulhattak kétfás vezetéssel(18-16).
A térfélcserét követően állva hagyta a cseheket a magyar csapat, melyben Herr Orsolya több szép védéssel bizonytalanította el az ellenfelet, s ekkor már nem csak felállt fal ellen, hanem gyors indításokból is több gólt szerzett együttesünk. Ekkor már Vincze Melinda is lehetőséget kapott, s az egész félidőt végigjátszva járult hozzá ahhoz, hogy a játékrész derekán már tíz góllal vezessenek a magyarok (31-21). A mérkőzés hajrájában már egy kicsit lazábban vette a játékot csapatunk, így többször megvillantak a csehek is, ám a mieink nagyon sima győzelmét így sem tudták veszélyeztetni (35-27).

Magyarország – Csehország

35-27 (18-16)

Magyarország: Herr, Kiss É. (kapusok), Bognár-Bódi 6, Bulath 2, Cifra 4, Görbicz 9 (5), Kovacsicz 3, Soós 1, Szamoránsky, Szekeres, Szucsánszki 3 (1), Tomori 3, Triscsuk 2, Vérten 1, Vincze 1. Szövetségi kapitány: Hajdu János.