2024. május 7, kedd - Gizella

2011. Március 20. 10:33, vasárnap | Helyi

Egyenlítettek az Acélbikák

Még semmi sem dőlt el! Az Acélbikák a hazai szurkolók biztatása mellett legyőzték a Vasast, így várhatják az elődöntő utolsó összecsapást.

Sikerült a bravúr, újra egyenlített a Dab.Docler jégkorong csapata az OB I-es bajnokság elődöntőjében a Vasas ellen. Az utolsó összecsapás ma este lesz Budapesten. Az dönt mindenről!

A szombat esti találkozón nem volt más lehetőségük a dunaújvárosi fiúknak, mint támadni, és legyőzni a Vasast. Ennek megfelelően újvárosi támadásokkal indult a harmad, és Magosi révén hamar meg is lett a vezetés. A harmad vége előtt meg is duplázta előnyét a Dab., Azari egy kipattanót értékesített (2-0). A középső játékrészben Berta ugyan szépített, de Galanisz ismét kettőre növelte a különbséget. (3-1) A harmad további percei is Galaniszé voltak, a közönség tombolása mellett még kétszer mattolta a fővárosiak hálóőrét (5-1). A befejező játékrészben ugyan a Vasas még szépített, de így is 5-2 arányban győztek az Acélbikák, és kiegyenlítették az állást.

A párharc állása tehát 2-2, a mindent eldöntő összecsapásra ma este kerül sor 17 óra 30 perces kezdéssel a Jégpalotában.

Dab.Docler – Vasas HC 5-2 (2-0, 3-1, 0-1)

Dab.Docler: Sevela, Hegyi, Pozsgai, Metcalfe, MacSweyn, Peterdi, Kiss D., Martinka, Magosi 1, Galanisz 3 (1), Azari 1 (1), Lencsés (1), Varga (1), Papp V., Pavuk, Kiss Á., Győri, Mestyán, Virág T., Szilassy. Vezetőedző: J. P. MacCallum.