2024. április 19, péntek - Emma

2010. Augusztus 27. 16:37, péntek | Helyi

Ezüst a Dunaferr Kupán

Bíztató eredményt ért el a Dunaferr Kupán a Dunaferr SE röplabda csapata. Ruffing Péter gárdája a Veszprém és a Kazincbarcika gárdáját legyőzte, a Kecskeméttől szoros mérkőzésen 3-2 arányú vereséget szenvedett.

A kétnapos hazai rendezésű torna első játéknapján a Veszprém volt Bokorék ellenfele. A mérkőzése első percei még kiegyenlített játékot hoztak, de hamar magához ragadta a piros-fehér együttes az irányítást, és magabiztosan hozta a játékrészt. A folytatásban ugyan kiegyenlítettek a vendégek, de aztán két sima újvárosi játék következett, és így a mérkőzést 3-1 arányban hozta Ruffing Péter csapata. A második játéknap első összecsapásán a Kazincbarcika várt Tomanóczyékra. Az első két játszmát, ha nagy csatában is, de hozták a hazaiak, de a harmadik szett a barcikáé volt. A folytatásban azonban nem volt kérdéses a győztes kiléte, így a második találkozóját is 3-1 arányban hozta a Dunaferr.

Az utolsó, Kecskemét elleni találkozó döntőnek is beillett, hiszen a két veretlen csapott össze az aranyéremért. Nagy küzdelemben felváltva nyerték a játszmákat az együttesek, de a végén a Kecskemét bizonyult higgadtabbnak, és 3-2 arányban megnyerte a mérkőzést, és ezzel a Dunaferr Kupát is. Az ezüstérem a hazai csapat nyakába került.