2024. május 6, hétfő - Ivett

2011. November 14. 07:55, hétfő | Helyi

Futball - gombócból is sok

Szigetszentmiklós hét gólt lőtt a DPASE hálójába, s ezzel a csapatunk vesszőfutása továbbfolytatódik.

SZTK – DPASE
7-0 (4-0)

DPASE: Abu, Huber, Kőkuti, Salamon, Berényi B., Basztovanov, Vaskó J., Rottmann (Payeta), Márki (Kóczián), Bezerédi (Nagy D.), Perovics. Vezetőedző: Nagy I Zoltán.

A három hellyel előtte álló Szigetszentmiklós együtteséhez utazott szombaton a DPASE labdarúgó csapata, méghozzá azért, hogy a szintén két győzelemmel álló vetélytársa ellen feledtesse az FTC II. ellen elszenvedett hazai vereséget.
Ebből azonban semmi nem jött össze a pálhalmai labdarúgóknak sőt, a szezon egyik legnagyobb vereségét szenvedték el a mérkőzésen. Már a kezdés sem ígért túl sok jót, hiszen Somorjai révén a nyolcadik percben előnybe került a vendéglátó, mely hat minutummal később megduplázta vezetését, még nehezebb helyzetbe hozva ezzel a DPASE gárdáját (2-0). A két bekapott gól teljesen összezavarta a mieinket, akik a folytatásban sem tudtak érdemi ellenállást kifejteni, így a 24., majd a 34. percben újabb gólt szerző hazaiak már a szünetre is óriási fölénnyel vonulhattak (4-0).

A térfélcserét követően sem lett könnyebb a mieink helyzete, hiszen hiába próbálkoztak a szépítéssel, a vendéglátók kontrái sokkal veszélyesebbnek, eredményesebbnek bizonyultak. A 60. percben Bonifert már az ötödik hazai gólt szerezte, ám ezzel még nem volt vége a mieink kínszenvedésének, mert negyed órával később Barna, illetve a lefújás előtt nem sokkal Fekete is betalált Abu kapujába, kiütésessé téve ezzel a házigazdák sikerét (7-0). Érthetően mérges is volt a találkozó után

Nagy Zoltán vezetőedző, aki szerint pár játékosának el kellene gondolkodnia saját jövőjéről, hozzáállásáról:
- Nyolc perc alatt elintéztük a sorsunkat. Néhány játékosunknak el kellene gondolkodnia a jövőt illetően, mert ezzel a hozzáállással nemcsak a másodosztályban, máshol sem lehet eredményt elérni.