2024. május 5, vasárnap - Györgyi

2011. Március 13. 09:53, vasárnap | Helyi

Gólzápor az elődöntőben

Megkezdte szereplését a Dunaújvárosi Főiskola - DVCSH - Corner Ékszer női vízilabda csapata a bajnokság elődöntőjében, ahol hazai pályán a Szeged gárdáját ütötték ki Mihók Attila tanítványai.

Az Eger elleni kettős győzelem után a bajnokság első helyén végzett a DF-DVCSH-CÉ női vízilabda csapata a középszakaszban. A siker azt jelentette, hogy pályaelőnnyel, a negyedik helyen végzett Taylor & Nash Universitas Szeged ellen kellet kiharcolni az újvárosi lányoknak a döntőbe jutást. Az első, Fabó Éva Sportuszodában megrendezett összecsapáson meggyőző fölényben játszottak Poszkoli Ritáék, és ennek kiütéses győzelem lett az eredménye.

Az első harmadban Huszka és Keszthelyi góljaival elhúzott a dunaújvárosi gárda, mely után a Szeged ugyan szépített. Poszkoli két találatára és Primász góljára csak kétszer válaszoltak a vendégek, így az első harmad végére 5-3 volt az állás. A második nyolc perc Keszthelyi góllal indult, és ugyan felváltva estek gólok mindkét oldalon, a félidőre már 9-5-re nőtt a különbség.

A harmadik játékrész Szeged találattal kezdődött, de Keszthelyi majd Kovács kétszer is megzörgette a vendégek hálóját, így a szívósan védekező egyetemisták ellen tovább nőtt az előny. A befejező negyed előtt már 14-9 volt az állás, és ehhez újabb hazai gólokat láthattunk a záró felvonásban. Menczinger és Poszkoli bombája már kiütésessé tette a sikert, melynek a végeredménye 18-11 lett a Dunaújvárosi Főiskola - DVCSH - Corner Ékszer javára a Taylor & Nash Universitas Szeged ellen. A döntőbe jutáshoz még két győzelemre lenne szüksége a dunaújvárosi hölgykoszorúnak.

Dunaújvárosi Főiskola - DVCSH - Corner Ékszer Taylor & Nash Universitas Szeged ( 5-3, 4-2, 5-4, 4-2 )