2024. május 5, vasárnap - Györgyi

2011. Március 14. 16:12, hétfő | Helyi

Győzelemmel zárt középszakasz

A Miskolc elleni idegenben elért győzelemmel zárta a Dab.Docler jégkorong csapata az OB I-es bajnokság középszakaszát. Kedden már a döntőbe jutásért játszanak az Acélbikák.

A középszakasz utolsó játéknapja előtt már eldőlt, hogy a házigazda Miskolc a bajnokság középszakaszának harmadik helyén végez, míg a Dab.Docler ezüstérmeként zárja a sorozatot. A tét nélküli összecsapáson a hazai gárda kezdett jobban, és az első harmadban, gól gazdag húsz percben, végig vezetve 5-3-as előnyt szerzett. A hátralévő két játékész viszont 1-0-ra az Acélbikák nyerték, így hatvan perc 5-5 volt az állás. A ráadásban újabb találat nem született, így jöhetett a büntetőpárbaj. Az idegek harcában Azari volt a legnyugodtabb, így végül a dunaújvárosi csapat vihette haza a bajnoki pontokat.

Miskolci JJSE – Dab.Docler 5-6 (5-3, 0-1, 0-1, 0-0, 0-1) büntetőkkel

Dab.Docler: Sevela, Hegyi 1 (1), Pozsgai, Magosi 1 (1), MacSweyn, Metcalfe (2), Martinka 1, Kiss D., Azari 1 (2), Galanisz 1, Kiss Á. (1), Varga (1), Lencsés, Pavuk (1), Papp V. (1), Mestyán 1, Papp Cs., Szilassy, Virág, Jonkl, Becze (kapus). Vezetőedző: J. P. MacCallum.

Az elődöntőben a középszakasz győztese, a Vasas lesz az Acélbikák ellenfele. Az első mérkőzésre kedden, 17 óra 30 perckor kerül sor Budapesten.

Vasas HC - Dab.Docler 2011. 03. 15., Kedd, 17:30 Budapest

Dab.Docler – Vasas 2011.03. 16. Szerda, 18:00 Dunaújváros