2024. április 20, szombat - Konrád, Tivadar

2017. Május 11. 21:05, csütörtök | Kék hírek
Forrás: Kiss Z. Edward r. őrgy

Kerékpáros megyei döntők Fejér megyében

A Fejér Megyei Balesetmegelőzési Bizottság által megrendezésre kerülő „Kerékpáros Iskola Kupa”, és a „Ki a mester két keréken” elnevezésű közlekedésbiztonsági verseny 2017. május 9-én Székesfehérváron került megrendezésre

A megyei döntőkre a területi és városi versenyek győztesei jutottak be, a megye 12 általános iskolájából összesen 24 fő alsó és 24 fő felső tagozatos tanuló. A közlekedési vetélkedőknek fő célja a 10-12 év közötti gyerekek kerékpározási tudásának fejlesztése, közúti közlekedésre való nevelése és a KRESZ-szabályok megismertetése.
A Fejér Megyei Balesetmegelőzési Bizottság által szervezett megmérettetéseken a gyerekek elméleti és gyakorlati tudásukat mérték össze, amelynek eredményeként a két első helyezett jutott tovább az országos döntőkbe.
Az országos versenysorozat mellett párhuzamosan „Kisiskolások Kerékpáros Kupa” elnevezésű közlekedésbiztonsági versenyt szervezett - egyedi megyei verseny - a bizottság az alsós diákok részére. A győztes csapat a Soponyai Zichy János Általános Iskola volt, Moharos Petra, Kispéter Virág, Bencze Péter, Kovács Ábel János által képviselve, akik a „Barkóczi József Vándorkupát” nyerték el

2024. Április 19. 07:24, péntek | Kék hírek

Ketten meghaltak egy balesetben Budapesten, a vétkes sofőr elmenekült

Két ember meghalt, miután három autó összeütközött a XVIII. kerületben, a 4-es főút Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérre vezető szakaszán, a Billentyű utcánál, a vétkes sofőr elmenekült, ezért hajtóvadászatot indítottak után

2024. Április 16. 07:51, kedd | Kék hírek

Drogterjesztői hálózatot számolt fel a rendőrség

Drogterjesztői hálózatot számolt fel egy időben, több összehangolt rajtaütéssel a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI), a Terrorelhárítási Központ (TEK) műveleti egysége és a Pest vármegyei rendőrség

2024. Április 15. 14:14, hétfő | Kék hírek