2024. április 26, péntek - Ervin

2010. Szeptember 15. 22:19, szerda | Helyi

KO a Szegedtől

Nem sikerült jól a Dunaferr SE férfi kézilabda együttesének szegedi kirándulása. A Budapest Bank Kézilabda Liga harmadik fordulójában a Pick huszonhárom góllal, 44-21 arányban kiütötte csapatunkat.

Már az előjelek sem voltak túl jók a szegedi vendégjáték előtt, több sérülés is nehezítette Rapatyi Tamás vezetőedző helyzetét. Az egyébként is fiatalokból álló keret további ifjúsági játékosokkal egészült ki, így nem sok esély maradt a dobogós helyezésért küzdő Pick otthonában. Az egykori dunaújvárosi játékosokkal, Miklerrel, Zubaival, Törővel felálló hazaiak az első negyed óra végére hatgólos előnyt szereztek, melyet a félidő végére tizenháromra növeltek. A második félidőben sem vett vissza a Szeged, a kapuban remeklő Miklerrel, valamint a gólerős szélsőivel és átlövőivel tetszés szerint érte el a gólokat. A vége nem is lehetett más, mint kiütéses, 44-21 arányú hazai győzelem.

PICK-SZEGED-DUNAFERR SE 44-21 (24-11)

SZEGED: Mikler - Stranovszky 8, Zubai Sz. 3, Herbert, Sulc 4, Katzirz 7 (3), Törő 7 (1). Cs: Tatai (kapus), Balaz 2, Lékai  M. 5, Bajorhegyi, Butenko 2, Beocsanin 3, Vadkerti 1, Teimel 1, Grünfelder 1. Edző: Skaliczki László

DUNAFERR: Kovács R. - Pásztor Á. 5, Németh G. 1, Takács B. 5, Benmiloud, Bali 1, Széles 4 (4). Cs: Repóth (kapus), Morva, Bodó 1, Kurbely, Hajdú 4 (3). Edző: Rapatyi Tamás