2024. május 5, vasárnap - Györgyi

2011. Március 12. 19:15, szombat | Helyi

Magyar Kupa ezüst a Dunaferrnek

Az elődöntő magabiztos játéka után a Magyar Kupa döntőjében is megmutatta erejét a Dunaferr SE férfi röplabda csapata, de végül hatalmas csatában a Kaposvár nyert, és lett kupagyőztes.

A férfi röplabdázók Debrecenben megrendezett Magyar Kupa döntőjében Dunaferr SE ellenfele a Kaposvár gárdája volt. Jól kezdték a találkozót Ruffing Péter játékosai, az első szettben nagy harcban diadalmaskodtak. A folytatásban is egyenlő erők küzdelme folyt, de a Kaposvár egyenlíteni tudott (1-1). A harmadik játszma volt a legdrámaibb, fej-fej mellett haladtak a csapatok, és végül 29-27-re a Kaposvár nyert. (1-2) A negyedik, és egyben befejező szettben már fölényesebb volt a FINO, és 3-1 arányban győzni tudott az összecsapáson.

A Dunaferr SE, bár nagy esélye volt a végső győzelemre is, minden dicséretet megérdemel a Magyar Kupa ezüstért.

FINO-KAPOSVÁR–DUNAFERR SE 3:1 (–22, 17, 27, 21)

DUNAFERR: Bokor E., Szabó B., Tomanóczy, Hatvany A., Lukács, Tóth A. Cs: Pápai (liberó), Dávid CS., Johansson, Szűcs Á. Edző: Ruffing Péter