2024. május 8, szerda - Mihály

2010. December 25. 17:15, szombat | Helyi
Forrás: Dab.Docler

Másodszorra simán

Az első mérkőzés nyögvenyelős sikere után a MOL Liga negyeddöntőjének második összecsapásán simán győzött a Dab.Docler jégkorong csapata a Volán ellen. Folytatás Székesfehérváron vasárnap este.

A negyeddöntő első mérkőzésén nagy csatában 2-0 arányban győztek az Acélbikák a Volán utánpótlás csapata ellen úgy, hogy a második harmad végéig 0-0 volt az állás. A párharc második összecsapásán az újvárosi játékosok el akarták kerülni a hasonló izgalmakat, így már a mérkőzés elején támadólag lépett fel a hazai piros-fehér gárda. Az első percek kimaradt lehetőségei után, az ötödik percben megtört a jég, Martinka lövése utat talált a vendégek hálójába. Folytatásban is mentek előre az Acélbikák, a lendületes támadásokból Magosi és Azari is eredményes tudott lenni, így az első harmad végére már 3-0 volt az állás.

A magabiztos vezetés tudatában sajnos visszavettek a lendületből a Dab. játékosai, így a második harmadban nem született gól. A befejező játékrészben szépített a Volán, de mielőtt megijedhettek volna a dunaújvárosi szurkolók, Galanisz visszaállította az előnyt. A vége is 4-1 arányú győzelem lett, így közel került az újvárosi csapat a továbbjutáshoz.

Dab.Docler – Sapa Fehérvár AV19 4-1 (3-0, 0-0, 1-1)
Dab.Docler: Lindström, Hegyi (1), Pozsgai, Metcalfe (1), MacSweyn (1), Magosi 1, Martinka 1, Varga, Kiss Á., Galanisz 1 (1), Papp V. (1), Tőkési, Lencsés, Azari 1, Pavuk, Virág, Kiss D., Jonkl, Szilassy, Győri. Vezetőedző: J. P. MacCallum.