2024. május 5, vasárnap - Györgyi

2011. Március 10. 11:09, csütörtök | Helyi

Sikeres volt Eger ostroma

Rangadó mérkőzésen, eredményes játékának köszönhetően, szép győzelmet aratott a női vízilabdázok Vodafone OB I-es bajnokságának középszakaszában a DF-DVCSH-Corner Ékszer csapata, az Eger otthonában.

Két nap alatt kétszer is megmérkőznek Mihók Attila tanítványai az Eger együttesével. Az első, egri összecsapáson, a táblázaton második dunaújvárosi együttes mindenképpen győzni szeretett volna a bronzérmes helyen álló Eger ellen, mert siker esetén átvehette a vezetést a bajnokságban. A főiskolás csapat ennek ellenére az első harmadban folyamatosan futott az eredmény után, és az első hét perc után 3-2-es hátrányban volt. A második és harmadik negyedben azonban lenullázta ellenfelét a Keszthelyi vezette újvárosi gárda, és hat gólt dobva megfordította a mérkőzést (3-8). A mérkőzés gyakorlatilag eldőlt, a befejező játékrészben az Eger erejéből csak a szépítésre futotta. A találkozót 10-6 arányban a Dunaújváros nyerte meg, így begyűjtötte a nagyon fontos bajnoki pontokat.

A párharc visszavágóját, a DF-DVCSH-Corner Ékszer - ZF-Eger mérkőzést ma 19 óra 30 perces kezdéssel a Fabó Éva Sportuszodában játsszák.

ZF-Eger - DF-DVCSH-Corner Ékszer 6-10 (3-2, 0-2, 0-4, 3-2)
A DF-DVCSH-CÉ gólszerzői: Keszthelyi 5, Menczinger 3, Berta 1, Poszkoli 1.