2024. május 7, kedd - Gizella

2013. Augusztus 22. 13:17, csütörtök | Sport
Forrás: InfoVáros | -Hajósi Miklós-

Szántó Niki Driftversenyző élménybeszámolója a Tököli Gym - Jam rendezvényről!

Kíváncsian vártuk a hétvégén megrendezésre került Gym-Jam autós őrületet, ahol egyszerre 6 versenyt bonyolítottak le a szervezők.

Örültünk neki, hogy a Gymkhana Grid is Tökölre látogat.

Mi a Gymkhana Országos bajnokság és a Gymkhana Grid futamára neveztünk.

Mivel versenynaptárunkban a koedukált hazai bajnokságok szerepelnek, és mind a 3 bajnokságban az éves dobogóért állunk harcban, így elsősorban ezekre koncentrálunk.

Többek közt ezért sem terveztünk indulni a Queen of Europe versenyén.

Viszont nagyon szurkoltunk a magyar lányoknak, akik derekasan helyt álltak!

A hétvégét a Gymkhana bajnokság 2 .pozíciójából vártuk.

A pálya nyomvonala eltért az előzőekben felvázolttól, viszont gyorsabbá tette.

A szombati napon szeles, de esőmentes időben tudtunk edzeni. Az egyszerűbb nyomvonal miatt, a versenyzők a technikára koncentráltak, és a nap végén már látszott, hogy a magyar mezőny jobb időt megy a külföldön megrendezett versenyek mezőnyeihez képest.

Az edzés később kezdődött a tervezetnél, így csak másfél óránk volt a megfelelő abroncs, a nyomás, és a futómű beállítás megtalálására. Az első kvalifikációs kört Nikolett még a nap közben használt beállításokkal tette meg, de a második és harmadik kör lehetőséget adott egy új abroncs kipróbálására, amivel pályacsúcsot autózott, és megnyerte a kvalifikációt!

A vasárnapi tréningen tökéletesítettük a beállítást és Nikolett megdöntötte a szombati idejét is. Az első ellenfél Szőke Ákos volt.

A 8-ba kerüléshez futott első csata után, a Tallárom Balázs és Ladája ellen vívott második futam is jól sikerült.

A döntőbe kerülésért Nikolett, Mester Jánossal mérkőzött. Már a rajt előtt tudtuk, hogy szoros eredmények fognak születni. Az egyes pálya nagyon jól sikerült és Nikolett majdnem 1 másodperces előnyével kezdték a második pályát.

A kettes pálya is jól indult, de itt jobban együtt haladva értek be a célba, így az eredmény szorosabb lett. A futamot Nikolett nyerte, így egy gyors gumicsere után vártuk a döntő csatát, Zahuczki Zsolttal.

Nagyon szoros első kör után mindössze 0,4 mp volt a különbség köztük, Zsolt javára, amit a kettes pályán Zsolt megtudott tartani,

Nagyon jó ellenféllel vívtunk szoros csatát a döntőben, ami igazi megkoronázása volt az egész hétvégének, és megerősítettük a második pozíciónkat a bajnokságban.