2024. április 23, kedd - Béla

2010. November 14. 09:07, vasárnap | Helyi

Szép búcsú az őszi fordulóktól

A szezonzáron szépen búcsúzott a hazai közönségétől a Dunaújváros REK női kézilabda csapata. Kiss Szilárd tanítványai hazai pályán győzték le gólzáporos mérkőzésen a Veszprém együttesét

Szépre sikeredett a Dunaújváros REK női kézilabda csapatának őszi szezonja. Az idősebb egykori sztárjátékosokból és a fiatal tehetségekből összegyúrt gárda a kötelező győzelmeket hozta, futotta egy bravúrra is a Békéscsaba otthonában, és a hazai sztárcsapatok ellen is többé-kevésbé helytálltak Radulovicsék. A szezonzáron is a kötelező győzelem kategóriának számító Veszprém érkezett a Dunaújvárosi Sportcsarnokba. Nem is kellett csalódnia a kilátogató közel félezer szurkolónak, az újvárosi lányok gólerős játékkal szolgálták ki a nézőközönséget.

A mérkőzés gyakorlatilag az első félidő közepére eldőlt, a lendületesen támadó Dunaújváros az első negyedóra végére jelentős előnyt harcolt ki Radulovics, Ferling, Takács gólerősségének köszönhetően. A félidőre ugyan csökkent a különbség a két gárda között, de Kiss Szilárdlányainak a győzelme egy percig sem forgott veszélyben. A vége 34-27 arányú hazai siker lett, melynek köszönhetően a táblázat ötödik helyén várják a lányok a folytatást.

Dunaújváros REK- Veszprém 34-27

Dunaújváros: Víg – Balogh B. 4, Radulovics 9 (5), Gáspár 3, Takács D. 5, Ferling 6 (1), Nagy I. 6. Cs: Pisák, Győri (kapusok), Velky, Jókai, Sári, Erdősi 1. Edző: Kiss Szilárd

2024. Március 22. 08:19, péntek | Helyi