2024. április 23, kedd - Béla

2010. Szeptember 15. 18:49, szerda | Helyi

Tizenegy gól az Újpestnek

A Vasas elleni vereség után sima győzelmet aratott a MOL Liga negyedik fordulójában a Dab.Docler jégkorong csapata. A fővárosban lejátszott összecsapáson az Acélbikák 11-0 arányban győztek.

Az alaposan megfiatalított UTE otthonában már a harmadik perc végén megzörrent a hazaiak hálója, Galanisz emberelőnyből talált be. Nem sokáig kellett várni a második találatra, Kis Ákos is a kapuba jutatta a korongot. A mérkőzést már az első harmadban eldöntötte az újvárosi gárda, miután Magosi, MacSweyn, Galanisz és Metcalfe is betalált.

A második harmadnak 6-0 arányú Dab. vezetéssel vágtak neki a csapatok. A nagy előny birtokában kissé visszavettek az Acélbikák, és tíz percet kellett várni a következő gólra, melyet Papp Viktor szerzett. A középső játékrészben még Kiss Ákos és Jonkl is betaált, így már kilenc gól volt az előny. A befejező harmadban már spóroltak az erővel a dunaújvárosi hokisok, és csak a lefújás előtt volt eredményes újra Galanisz és Jonkl. Az Acélbikák 11-0 arányban kiütötték az Újpestet, és a tabella második helyén állnak a MOL Ligában a Csíkszereda mögött.

UTE - Dab.Docler 0-11 (0-6, 0-3, 0-2)

Dab.Docler: Becze, Hegyi (2), Pozsgai (1), Magosi 1 (1), Galanisz 3 (1), Azari (4), Varga (3), Martinka (1), Kiss Á. 2 (1), MacSweyn 1, Metcalfe 1 (2), Lencsés, Kiss D., Mestyán (2), Szilassy (1), Papp V. 1 (2), Győri, Jonkl 2, Virág, Papp Cs (1). Vezetőedző: J. P. MacCallum.