2024. április 28, vasárnap - Valéria

2011. Január 04. 21:32, kedd | Helyi

Továbbjutás Békéscsabán!

Nagyszerű győzelmet aratott Ferling vezérletével a Dunaújváros REK női kézilabda csapata a Magyar Kupában a Békéscsaba otthonában!

Nehéz mérkőzés várt a dunaújvárosi lányokra a Magyar Kupa nyolcaddöntőjében. Kiss Szilárd csapatának a tavalyi bajnokság negyedik helyezettjéhez, a Békéscsabához kellett látogatniuk ma délután. A mérkőzésnek külön érdekességet adott, hogy a hazaiak kispadján az egykori újvárosi kedvencnek, Bohus Beának először kellett bizonyítania vezetőedzőként, és éppen volt edzője és játékostársai ellen. A dunaújvárosiak dolgát nehezítette, hogy Radulovicsra nem számíthatott az összecsapáson a szakvezetés.

A mérkőzés végig nagy izgalmat, szoros csatát hozott. A félidőben még döntetlenre álltak a csapatok, de a második félidőben Ferling, Nagy Ivett és Balogh vezérletével nagyszerűen játszott a Dunaújváros, és sikerült egy találattal, 25-24 arányban kiharcolni a továbbjutást.

Békéscsabai ENK SE–Dunaújvárosi REK 24–25 (14–14)
Dunaújváros legjobb dobói: Ferling 8 (4), Nagy I. 6, Balogh B. 5