2024. május 7, kedd - Gizella

2011. Március 28. 09:49, hétfő | Helyi
Forrás: Pálhalma SE

Újra győzött a Pálhalma

Két vereség után hazai pályán magabiztos sikert aratott a Dunaújváros Pálhalma Agrospeciál SE labdarúgó csapata, és ezzel megerősítette vezető helyét a bajnokságban.

A Mór és a Pénzügyőr elleni kisiklás után a Dunaújvárosi Stadionban fogadta a Pálhalma a Százhalombatta gárdáját. Az első félidőben középpályán zajlott a mérkőzés, a két csapat szinte helyzethez sem jutott. A játékrész utolsó percében szöglethez rúgott a hazai csapat, amelyet Márki Dénes végzett el. A vendég védelem üresen hagyta a hazaiak jó formában lévő góllövőjét, Kerek Norbertet, aki megköszönve bebólintotta 8 méterről a labdát a kapuba (1 -0). A második félidő első negyedórájában nem változott a játék képe, igaz többet birtokolta a hazai csapat a labdát, de igazi helyzetet nem tudtak kidolgozni. A 67. percben Kerek Norbert szépen fordult le védőjéről és 18 méterről nagy gólt akasztott a vendégek kapujában (2 - 0). A további játékidőben több helyzetet is kidolgozott a hazai csapat, Kerek Norbert még kétszer vette be a vendégek kapuját, de mindkét alkalommal lesről indult, ezért a játékvezető jogosan nem adta meg a találatokat. Összességében magabiztos győzelmet aratott a hazai csapat, akiknél Kerek Norbert kitűnő játéka és két találata döntötte el a mérkőzést.

Nagy Zoltán a Pálhalma vezetőedzője: -A fiúk is átérezték, hogy ennek a rossz sorozatnak véget kell vetni, és ennek tudatában játszottak a srácok. Jó volt újra látni, hogy egymásért is küzdenek a pályán, aminek magabiztos győzelem lett a gyümölcse. Gratulálok a csapatnak!

DPASE - SZÁZHALOMBATTA (1 - 0) 2 - 0
DPASE : Floszmann - Kóczián,Sztanó,Dudás,Pénzes - Cséza,Rotmann - Bartha,Márki,Berényi(Németh 85.p) - Kerek(Nagy D. 86.p)

A mérkőzés krónikája:

6.p.: Móra 30m-es szabadrúgása zúgott el a felső léc fölött.
24.p.: Hegedűs került helyzetbe,de a 16-os vonalán Sztanó bravúros mozdulattal szerelte.
37.p.: Móra 22m-es szabadrúgása a jobb oldali kapufán csattant.
45.p.: Márki szögletét Kerek 8m-ről a kapu bal oldalába fejelte 1 : 0
52.p.: Márki lőtt 25m-ről kevéssel a léc fölé.
63.p.: Kóczián szabadrúgása levágódott a sorfalról, Kerek elé került a labda, aki a hálóba lőtt. Sajnos az asszisztens lest jelzett.
65.p.: Egy előre ívelt labdával Kerek lefordult őrzőjéről,majd 18m-ről a jobb alsó sarokba vágta a labdát. 2 : 0
70.p.:Újra Kerek lépett ki ziccerben,de 15m-ről,elhamarkodottan a léc fölé lőtt.
85.p.:Kerek visszagurítását Berényi 10m-ről a gólvonalon álló védőbe vágta. A kipattanó labdát Márki lőtte kapura, a bravúrt bemutató Boldogról lecsorgó labdát a lesen lévő Kerek hiába juttatta a hálóba.