Városlista
2024. április 24, szerda - György

Hírek

2021. Február 13. 10:08, szombat | Helyi
Forrás: MTI

Dunaújváros a magyarországi nukleáris technológiai gyakorlati képzés és fejlesztés hazai központjává válik

 Dunaújváros a magyarországi nukleáris technológiai gyakorlati képzés és fejlesztés hazai központjává válik

A Dunaújvárosi Egyetem a magyarországi nukleáris technológiai gyakorlati képzés és fejlesztés hazai központjává válik - közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium pénteken az MTI-vel

A közleményben azt írták: a nukleáris ipar gazdasági és technológiai kitörési pontot jelent Magyarországnak. Ugyanakkor - tették hozzá - az ágazatban rejlő lehetőségek kiaknázásához a szakemberképzési és kutatás-fejlesztési kapacitások megerősítésére, rendszerbe foglalására van szükség. E folyamat kulcsszereplője lehet a Dunaújvárosi Egyetem, amelynek jövőképéről, fejlesztéséről egyeztettek a kormány képviselői az intézmény vezetőivel pénteken, Dunaújvárosban.
Palkovics László innovációs és technológiai miniszter, Süli János, a Paksi Atomerőmű bővítéséért felelős tárca nélküli miniszter és Pacsay-Tomassich Orsolya, a Külgazdasági és Külügyminisztérium államtitkára azt követően kereste fel az intézményt, hogy az egyetem szenátusa januárban úgy döntött, a modellváltás lehetőségével élve kezdeményezik a szükséges intézkedések elindítását - áll a közleményben.
Idézték Palkovics Lászlót, aki megerősítette, hogy a kormány 2026-ig több mint 1500 milliárd forintot fordít a hazai egyetemek és szakképzés fejlesztésére. Véleménye szerint a modellváltó felsőoktatási intézmények a helyi adottságokra alapozva gyorsabban reagálhatnak térségük gazdasági igényeire - így a Dunaújvárosi Egyetem is, amely a szakirányú egyetemi képzés korszerűsítésével, minőségi infrastruktúrájának felépítésével Magyarországon a nukleáris ipar regionális tudásközpontjává válhat.
Süli János hangsúlyozta, hogy a Paks II. beruházás dinamizálja a régió gazdaságát, ennek egyik bizonyítéka az egyetem, amely eddigi funkcióit megtartva a jövőben kulcsszerepet kaphat a nukleáris ipar hazai fejlesztésében. A műszaki szakemberképzésnek és kutatás-fejlesztésnek olyan erőforrásközpontja jöhet létre Dunaújvárosban, amelyre a térség vállalatai és a magyar nemzetgazdaság tartósan építhet majd - fűzte hozzá.
Pacsay-Tomassich Orsolya rámutatott, hogy világszerte komoly igényt tapasztalnak jól képzett atomenergetikai szakemberek és modern technológiák iránt. A Dunaújvárosi Egyetemen létrejövő nukleáris tudásközpont egyedülálló módon ötvözi az elméleti és gyakorlati képzést, biztosítja az iparág ellátásbiztonságát és versenyképességét, ezzel pedig Magyarország nemzetközileg elismert és keresett exporttermékévé válik.
Mint írták, a Dunaújvárosi Egyetem fenntartható működését hosszú távon is biztosíthatja, ha Magyarország nukleáris iparához kapcsolódó képzések és kutatások koordinátoraként új feladatokat vállal, korszerűsíti, szélesíti a saját képzési kínálatát és szervezi a többi érintett hazai egyetem és kutatóhely tevékenységét.

Ezek érdekelhetnek még

2024. Március 22. 08:19, péntek | Helyi

AKCIÓ AZ ILLEGÁLIS HULLADÉKLERAKÁS FELSZÁMOLÁSÁRA

Környezetkárosítók ellen léptek fel a rendőrök és a társszervek képviselői.

2024. Március 17. 06:50, vasárnap | Helyi

A fejlesztés újabb állomása

Hamarosan a szülők is bejárhatják a görögkatolikus óvoda belső terét

2024. Március 09. 06:09, szombat | Helyi

Élsportolók jártak a Dózsa iskolában

Egy igazán különleges élményben volt részük a dunaújvárosi Dózsa György Általános Iskola diákjainak.

2024. Március 01. 17:27, péntek | Helyi

Vagyonőrt bántalmaztak – vádemelés a vége

Súlyos testi sértés bűntette és más bűncselekmény miatt emelt vádat a Dunaújvárosi Járási Ügyészség.