Városlista
2026. május 2, szombat - Zsigmond

Hírek

2016. Április 07. 09:44, csütörtök | Helyi
Forrás: Dunaújváros Online , Sándor Judit

Versenyben segítettek

Versenyben segítettek

Idén negyvenötödik alkalommal rendezték meg a dunaújvárosi vöröskereszt több korosztálynak az elsősegélynyújtó versenyt.

Tegnap Dunaújvárosban, a Dózsa Moziban és környékén, tizenöt állomáson várták feladatokkal a tizenöt résztvevő csapatot.

A gyerek, ifjúsági és felnőtt korosztály is képviseltette magát a versenyen, ahol többek közt a tűzoltóság, a rendőrség és a mentők is izgalmas feladatokkal várták a csapatokat. A mozi épületében kvízkérdések és tesztek, valamint gyakorlati feladatok, az épület mellett pedig élethű autóbaleset szimulálása, áramütést szenvedett beteg ellátása, és ügyességi feladatok tették próbára a résztvevőket.

A verseny célja elsősorban az elsősegélynyújtás elméleti és gyakorlati ismereteinek minél szélesebb körben történő megtanítása és a humanitárius szemléletmód terjesztése volt.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi

Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben

A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.

2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi

Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz

Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.

2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi

Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt

Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.