Hírek
2014. Október 23. 22:33, csütörtök | Helyi
Mert a haza nem eladó...- képekkel
A hagyományoknak megfelelően a kopjafánál emlékeztünk 56 hőseire.
A Lorántffy középiskola diákjainak műsorát követően az ünnepi beszédet a Széchenyi István Gimnázium igazgatója, Müllerné Ódor Marianna mondta el. Személyes hangvételű ünnepi beszédében felelevenítette, hogyan ismerte, tudta meg 56 valós történéseit, hangsúlyozta, hogy gyeremkkorában annak a bizonyos októbernek az eseményei szájhagyomány útján terjedtek, s bizony nem hasonlítottak a történelemkönyvekben olvasottakhoz. A rendszerváltás ideje volt az, amikor a suttogásokat felváltották a hangos lázadások.
"Számomra különös jelentőséggel bírnak a nemzeti ünnepek - mondta - tanárként és szülőként az egyik legfontosabb feladatomnak tartom, hogy az ifjú nemzedék gyökereinek megtalálásában segédkezzek. A múlt , jelen, jövő láncolatából épül fel nemzeti tudatunk. Az alapokat mindig a család adja, ott tanulja meg a gyermek először a hagyományok tiszteletét."
Kollégáival együtt fontosnak tartja, hogy a tanítványok nemcsak részesei legyenek az ünnepeknek, hanem át is éljék azokat. A történelmünk végigkíséri életünket, az utókor feladata, hogy ápolja nagyjainknak emlékét, "mert a haza nem eladóMert a haza nem eladó.Ezüst pénzre sem váltható. Mert a haza lelked része,Határait belédvéste Ezer éve,Ezer éve a hit."
Az utókor feladata az is, hogy nem csupán azokról emlékezzen meg, akik bekerültek a történelemkönyvekbe, hanem azokról is, akik részt vettek 56 eseményeiben, felvállalva ennek minden következményét.
Wass Albert tanulságos szavait idézte beszéde végén: "Csak a vér, s a nyelv tudja összetartani az embereket, s a közös múlt emléke. Ha ez megszûnik, felbomlik a világ."
Majd a részt vevők elhelyezték az emlékezés virágait.
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 09. 09:39, péntek | Helyi
A MAGYAR AUTÓKLUB FEJÉR VÁRMEGYEI RENDŐRÖKET JUTALMAZOTT
Év végi köszönet a közös munkáért.
2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi
Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik
Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.
2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi
Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására
A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést
2026. Január 23. 07:17, péntek | Bulvár
Oscar-díj - Ryan Coogler Bűnösök című filmje történelmet írt minden idők legtöbb, 16 jelölésével
Ryan Coogler bluesos hangulatú vámpír eposza, a Bűnösök című film kapta minden idők legtöbb, 16 jelölését az amerikai filmakadémia díjaira csütörtökön Los Angelesben.












