Városlista
2026. január 23, péntek - Zelma

Hírek

2019. Július 15. 07:31, hétfő | Külföld
Forrás: Járai Judit, az MTI tudósítója jelenti:

A Barry trópusi viharrá enyhült, de egyre nagyobb károkat okoz az Egyesült Államokban

A Barry trópusi viharrá enyhült, de egyre nagyobb károkat okoz az Egyesült Államokban

A Barry hurrikán ugyan trópusi viharrá enyhült, de egyre nagyobb károkat okoz az Egyesült Államok déli tagállamaiban.

Egy nappal azután, hogy az 1-es erősségű hurrikánból trópusi viharrá szelídült Barry földet ért Louisiana partjainál, a ciklon az ország belseje felé mozog, rendkívül lassan, de életveszélyes állapotokat teremtve.

A meteorológusok megfogalmazása szerint a ciklon "lassabban halad, mint egy kerékpáros", és még mindig Louisiana állam fölött van, de rendkívüli esőt zúdít a korábbi esőzések miatt már víz alatt álló városokra. Louisianában és a többi tagállamban - Mississippiben, Alabamában és még a távolabbi texasi vidékeken is - becslések szerint 11 millió embert fenyeget áradás.

John Bel Edwards, louisianai kormányzó Twitteren figyelmeztette honfitársait arra, hogy ne menjenek ki az utcára, mert az áradat fertőző lehet. A louisianai New Orleans városát teljesen elöntötte a víz, egyes negyedeiben térdig érő áradat hömpölyög.

Közben vasárnap tornádókat jelentettek Louisianából, és tornádóriadót adtak ki Mississippiben, Alabamában és Arkansas államban.

A meteorológusok mindazonáltal egybehangzóan azt állítják: a vihar enyhébb, mint arra számítottak, és várhatóan a Mississippi folyó szintje sem emelkedik meg olyan mértkben, hogy áttörje a gátakat.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 22. 07:38, csütörtök | Külföld

Az EU-Mercosur-megállapodás jogszerűségét vizsgáltatja az Európai Parlament

Úgy döntött az Európai Parlament szerdán, hogy kikéri az Európai Unió Bíróságának jogi véleményét, összhangban áll-e az EU-Mercosur-megállapodás az uniós alapszerződésekkel.

2026. Január 22. 07:33, csütörtök | Külföld

Grönland - Nem lépnek életbe február 1-jétől az amerikai vámok

Nem lépnek életbe február elsejétől a Grönlanddal kapcsolatos vita miatt kilátásba helyezett amerikai importvámok nyolc európai országgal szemben

2026. Január 21. 07:17, szerda | Külföld

Műszaki hiba miatt visszatért az Egyesült Államokba a Trumpot szállító elnöki gép

Műszaki hiba miatt visszatért az Egyesült Államokba Donald Trump hivatali repülőgépe, az Air Force One, amely az amerikai elnökkel Davos felé tartott kedden éjszaka.

2026. Január 21. 07:16, szerda | Külföld

Többen megsérültek egy újabb spanyolországi vonatbalesetben

Egy ember meghalt, négyen súlyosan megsérültek kedden este Barcelona térségben egy újabb spanyolországi vonatbalesetben - közölte a katalán rendőrség.