Városlista
2026. április 25, szombat - Márk

Hírek

2019. Július 25. 05:00, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

A használt járművek piacát is befolyásolja a nagycsaládosok autótámogatása

A használt járművek piacát is befolyásolja a nagycsaládosok autótámogatása

A használt járművek piacát is befolyásolja a nagycsaládosok autótámogatása, ami a legfeljebb 1 éves, 2 ezer kilométert futott kocsikra is igényelhető, részben ennek hatására a Das WeltAuto új értékesítési csúcsot vár

- közölte a cég szerdán az MTI-vel. A közlemény idézi a használtautó-kereskedői hálózat márkaigazgatóját, aki szerint az átírások bővülésének mérséklődő trendje nem folytatódik az idén.

Frank György kiemelte azt is, hogy a gépkocsik piaca a Jármű Szolgáltatási Platformnak köszönhetően folyamatosan tisztul, és csökken az érdeklődés az ismeretlen előéletű, elavult és kétes külföldi autók iránt.

A Datahouse adatai alapján a második negyedévben 2,3 százalékra mérséklődött a használtautó-átírások bővülése az első negyedéves 11 százalékot követően - írták. Az első fél év 393 ezer átírása 6,4 százalékos növekedés tavalyhoz képest. A belföldi használt autók 77 százaléka, az import járművek 60 százaléka volt 10 év feletti. Bár a kocsik behozatala 2012 óta nem látott visszaeséssel zárta a júniust, a Magyarországon futó autók 14,2 éves átlagéletkorát a Das WeltAuto túl magasnak tartja.

Az átírásokból a legnagyobb rész az alsó-középkategóriás járművekre jutott. Az autómárkák közül sorrendben az Opel, a Volkswagen és a Suzuki volt a legnépszerűbb belföldön, a külföldről érkező járműveknél a Volkswagen, az Opel és a Ford vezeti a listát. A legtöbben Budapesten és Pest megyében, a legkevesebben Nógrád megyében vásároltak járművet - olvasható az összesítésben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 24. 15:00, péntek | Belföld

A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben

A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben - közölte a légitársaság, miután egy versenytársának vezetője a Wizz Air várható próblémáiról beszélt a magas kerozinár és az ellátási problémák miatt.

2026. Április 24. 14:00, péntek | Belföld

Európai Ügyészség: készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni

Készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni - mondta Laura Kövesi, az Európai Ügyészség (EPPO) vezetője a 11. delphi gazdasági fórumon tartott sajtótájékoztatón csütörtökön.

2026. Április 24. 12:00, péntek | Belföld

Magyar Péter: a Tisza-kormány megnyitja az ügynökaktákat

A Tisza-kormány megnyitja az ügynökaktákat - közölte a választáson nyertes párt miniszterelnöke csütörtökön a Facebookon.

2026. Április 24. 07:16, péntek | Belföld

Mol: megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába

Megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába - közölte a Mol Nyrt. a Budapesti Értéktőzsde honlapján csütörtökön.