Városlista
2026. július 25, szombat - Kristóf, Jakab

Hírek

2020. Április 14. 07:25, kedd | Belföld
Forrás: mti

A kormányt kérdezik a képviselők

A kormányt kérdezik a képviselők

A kormány tagjainak címzett azonnali kérdésekkel és kérdésekkel fejeződik be kedden az Országgyűlés kéthetes ülése.

A záró ülésnap délelőtt 11 órakor napirend előtti felszólalásokkal kezdődik. Az azonnali kérdésekre és az azokra adott válaszokra két óra áll majd rendelkezésre, a kérdések pedig másfél órában hangozhatnak el.

A parlament előző hétfőn kezdte meg aktuális ülését. A képviselők akkor egy kormánypárti képviselő, a fideszes Boldog István és egy ellenzéki politikus, a jobbikos Kálló Gergely mentelmi jogát is felfüggesztették, valamint lehetővé tették, hogy a személyi igazolványon feltüntethetővé váljon a származási hely.

A ház kedden és szerdán összesen tizenegy előterjesztésről tárgyalt.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 25. 09:38, szombat | Belföld

Gajdos László átfogó vizsgálatot rendelt el a hatvanpusztai telepen az állattartási szabályok betartása ügyében

Az élő környezetért felelős miniszter átfogó vizsgálatot rendelt el a Bicske és Hatvanpuszta közötti telepen tartott zebráknál az állattartási körülmények és a szabályok betartása ügyében.

2026. Július 25. 09:37, szombat | Belföld

Kapitány István: a Suzuki 76 milliárdos fejlesztésre készül Esztergomban

A Suzuki 76 milliárd forintos fejlesztésre készül esztergomi gyárában, a beruházás az elektromos járművek és akkumulátorcsomagok gyártását is érinti - közölte a gazdasági és energetikai miniszter pénteken a Facebook-oldalán.

2026. Július 25. 07:00, szombat | Belföld

Semjén Zsolt: a KDNP akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja

A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja és minden verzióra készen áll - mondta Semjén Zsolt, a KDNP elnöke pénteken Tusnádfürdőn újságíróknak.

2026. Július 25. 05:00, szombat | Belföld

Meteorológia: megdőlt a hajnali hidegrekord szombaton

Az előzetes adatok alapján szombat hajnalban megdőlt az országos hajnali hidegrekord, a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei Lénárddarócon 4,6 Celsius-fokig süllyedt a hőmérséklet