Hírek
2012. Május 14. 14:11, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress
A születési rendellenességek összefüggnek a gyermekkori rákkal
Egy új tanulmány szerint a különféle születési rendellenességgel világra jött gyermekek nagyobb eséllyel kapnak rákos megbetegedést, különösen életük első évében - írja a Fox News.
A szerzők ugyanakkor hozzáteszik, hogy ezek a rákos megbetegedések ritkák, ok-okozati összefüggést nem, csak kapcsolatot lehet kimutatni a születési rendellenességek és a daganatos megbetegedések között.
Susan Carozza, az Oregon Állami Egyetem rákkutatója és kollégái 1996 és 2005 között született texasi gyermekek adatait vizsgálták meg a kutatás keretében.
A tíz év alatt mintegy három millió születés volt, s négy százalékuknál találtak legalább egy születési rendellenességet, mint például a Down-kórt.
Megállapították, hogy azoknál, akik valamilyen születési rendellenességgel születtek, háromszor nagyobb volt a gyermekkori rák kialakulásának kockázata, mint azoknál, akik egészségesen jöttek a világra.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 09. 11:00, kedd | Belföld
OGY - Vagyonnyilatkozatok - A kormánytagok közül Kapitány Istvánnak van a legnagyobb megtakarítása
A kormánytagok közül Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter rendelkezik a legnagyobb megtakarítással, értékpapírban és részvényekben.
2026. Június 09. 10:00, kedd | Belföld
Székesfehérvári kollégium - Megkezdődött a vizsgálat a kollégiumból kizuhant fiú ügyében
Megkezdődött a vizsgálat a székesfehérvári kollégiumból kizuhant középiskolás fiú ügyében - közölte a Székesfehérvári Tankerületi Központ igazgatója az MTI-vel hétfőn.
2026. Június 09. 07:11, kedd | Belföld
OGY - A Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről tárgyal a parlament
A Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről és a gyűlöletkeltésre alkalmas politikai reklámok visszaszorításáról tárgyal az Országgyűlés kedden, e heti kétnapos ülésének második napján.
2026. Június 08. 14:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter: a Tisza-kormány alatt nem lesznek illegális migránsok Magyarországon
A Tisza Párt kormánya alatt nem lesznek illegális migránsok Magyarországon és \"aki mást állít, az hazudik és becsapja a saját szavazóit is\" - közölte Magyar Péter miniszterelnök vasárnap a Facebook-oldalán.
