Hírek
2023. Március 16. 06:39, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
A tegnapi zuhanás után nagyot erősödött a forint csütörtök reggelre
Nagyot erősödött csütörtök reggelre a forint a főbb devizákkal szemben az előző esti árfolyamához képest a nemzetközi devizakereskedelemben. A forint ezzel részben korrigálta előző napi jelentős árfolyamvesztését.
Az eurót csütörtök reggel 396,39 forinton jegyezték a 12 órával korábbi 400,63 forint után. A dollár jegyzése 373,98 forintra húzódott vissza 379,72 forintról, a svájci franké pedig 401,89 forintra 409,28 forintról.
A forint jegyzése szerdán az euróval szemben 401,98 forintig is elment, a dollárt jegyezték 381,38 forinton is, a svájci frankot pedig 412,57 forinton, ami a frank esetében a forint idei leggyengébb jegyzése volt. Az euróval szemben a leggyengébb idei jegyzés a január eleji 404,36 forint, a dollár esetében pedig szintén a január eleji 383,46 forint.
Csütörtök reggeli jegyzésén a hét eleji kezdéshez képest 3,4 százalékkal áll gyengébben a forint az euróval, 3,9 százalékkal gyengébben a dollárral és 2,8 százalékkal gyengébben a svájci frankkal szemben.
Az év eleje óta elért erősödését az euró és a svájci frank ellenében 0,8 és 0,4 százalékkal tartja a forint, a dollár ellenében viszont 0,2 százalékos veszteségbe csúszott.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 24. 15:00, péntek | Belföld
A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben
A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben - közölte a légitársaság, miután egy versenytársának vezetője a Wizz Air várható próblémáiról beszélt a magas kerozinár és az ellátási problémák miatt.
2026. Április 24. 14:00, péntek | Belföld
Európai Ügyészség: készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni
Készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni - mondta Laura Kövesi, az Európai Ügyészség (EPPO) vezetője a 11. delphi gazdasági fórumon tartott sajtótájékoztatón csütörtökön.
2026. Április 24. 12:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: a Tisza-kormány megnyitja az ügynökaktákat
A Tisza-kormány megnyitja az ügynökaktákat - közölte a választáson nyertes párt miniszterelnöke csütörtökön a Facebookon.
2026. Április 24. 07:16, péntek | Belföld
Mol: megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába
Megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába - közölte a Mol Nyrt. a Budapesti Értéktőzsde honlapján csütörtökön.
