Hírek
2011. Október 10. 14:25, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
A túrázók hétvégéje lesz október 15-16-án
Elsősorban a túrázóknak és a sétálni vágyóknak kíván örömet szerezni a gyalogló világnap (World Walking Day) rendezvénysorozat, amelyet október 15-16-án rendeznek meg ország- és világszerte.
Magyarországon közel 100 szervezet nevezett eddig az eseményre, a többi között a Somogy Megyei Szabadidősport Szövetség, a Nagykállói Szabadidősport és Természetbarát Egyesület, a Szombathelyi Civil Kerekasztal, a Csákvári Torna Klub, a Rácalmási Városvédő és Szépítő Egyesület és a Veszprém Megyei Szabadidősport Szövetség. A részleteket az érdeklődők a www.masport.hu oldalon olvashatják el.
A rendezvénysorozat közvetlen célja a gyaloglás megszerettetése, a lehető legtöbb ember mozgósítása a rendszeres testmozgás érdekében. A közvetett cél pedig az, hogy minél több településen szervezzék meg a gyaloglónapot, ezáltal növelve a rendszeres gyaloglásnak hódolók táborát - közölte a Magyar Szabadidősport Szövetség az MTI-vel.
A helyszínek többségén nemcsak gyalogos túrákon, hanem érdekes és hasznos kiegészítő programokon is részt vehetnek az érdeklődők. A programokat a nordicwalking-oktatás, városismereti séta, hagyományos akadályverseny és madármegfigyelés mellett gyógynövényekkel való ismerkedés, sportversenyek, tombolasorsolás, az egészséges életmódot népszerűsítő bemutatók és fittségi mérések színesítik.
A rendezvények a Magyar Olimpiai Bizottságnak és a Nemzeti Erőforrás Minisztérium sportért felelős államtitkárságának a támogatásával valósulnak meg. A nemzetközi mozgalmat a Rio de Janeiró-i Föld-konferenciához kapcsolódva indították útjára a szervezők 1992. június 7-én. Magyarország 1999-ben lépett a rendező országok sorába. (pr)
MTI
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 24. 15:00, péntek | Belföld
A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben
A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben - közölte a légitársaság, miután egy versenytársának vezetője a Wizz Air várható próblémáiról beszélt a magas kerozinár és az ellátási problémák miatt.
2026. Április 24. 14:00, péntek | Belföld
Európai Ügyészség: készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni
Készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni - mondta Laura Kövesi, az Európai Ügyészség (EPPO) vezetője a 11. delphi gazdasági fórumon tartott sajtótájékoztatón csütörtökön.
2026. Április 24. 12:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: a Tisza-kormány megnyitja az ügynökaktákat
A Tisza-kormány megnyitja az ügynökaktákat - közölte a választáson nyertes párt miniszterelnöke csütörtökön a Facebookon.
2026. Április 24. 07:16, péntek | Belföld
Mol: megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába
Megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába - közölte a Mol Nyrt. a Budapesti Értéktőzsde honlapján csütörtökön.
