2024. május 20, hétfő - Bernát, Felícia

2011. Január 14. 21:07, péntek | Helyi

A Csíkszeredánál az előny

A MOL Liga döntőjének első összecsapásán a hazai pálya előnyét kihasználta a Csíkszereda, és 4-2 arányban legyőzte a Dab.Docler együttesét. Folytatás szombat este ismét Romániában.

Nem sikerült a bravúr a MOL Liga döntőjének első összecsapásán. A hazai pályán játszó romániai gárda hamar három gólos előnyhöz jutott, és hiába kapaszkodtak az Acélbikák, végül csak felzárkózni tudtak, kiegyenlíteni nem. A négy győztes mérkőzésig tartó párharc állása így 1-0 a Csíkszereda javára.

Sajnos már a harmadik percben az újvárosi piros-fehérek hálójában táncolt a korong, Sikorcin mattolta a dunaújvárosi védelmet. Alig öt perc múlva újra Sikorcin volt eredményes, majd a harmad vége előtt még Hurtaj is betalált, így 20 perc után 3-0 volt az állás a hazaiak javára. A második játékrészben feltámadtak az Acélbikák, és Metcalfe valamint Magosi Bálint góljával sikerült visszajönni a mérkőzésbe. Izgalmas befejező harmad következett, felváltva voltak lehetőségek mindkét csapat előtt, de gólt szerezni csak a Csíkszereda tudott Novak révén. Győzött tehát a hazai együttes, de nem sokat kell várni a javítás lehetőségére, ugyanis szombaton este újabb találkozón szállnak jégre a csapatok, ismét Romániában.

HSC Csíkszereda - Dab.Docler4:2 (3:0, 0:2, 1:0)