2024. május 19, vasárnap - Ivó, Milán

2011. Február 25. 11:02, péntek | Helyi

A pontok megvannak

Ha nehezen is, de begyűjtötte a bajnoki pontokat a BVSC elleni idegenbeli mérkőzésen a DF-DVCSH-CÉ női vízilabda csapata.

A sereghajtó fővárosi együttes ellen mindenképpen győznie kellett Mihók Attila tanítványainak a sikeres bajnoki szereplés érdekében. Ennek megfelelően kezdtek a dunaújvárosi lányok az összecsapáson, és Primász vezérletével hamar előnyt szereztek, melyet meg is tudtak tartani az első játékrész végéig (3-5). A második játékrészben meglepetésre egyenlített a BVSC, de a félidőre Keszthelyi gólja után ismét a főiskolásoknál volt a szünetre az előny. (5-7).

A folytatásban egyre magabiztosabbá váltak a dunaújvárosi lányok, és ha jelentősen elhúzni nem is tudtak, a 2-3 gólos előnyt folyamatosan tartani tudták. Az utolsó hét perc előtt három gól (6-9) volt az előny, melyből ugyan az utolsó percekben faragott le a BVSC, de így is 9-11 arányban győzött a Dunaújvárosi Főiskola, és hazahozta a bajnoki pontokat.

BVSC-Zugló Diapolo – DF-DVCSH-CÉ 9-11 (3-5, 2-2, 1-2, 3-2)
DF-DVCSH-CÉ: Kasó, Menczinger, Keszthelyi 2, Primász 3, Berta, Huszka 1, Poszkoli 2. Csere: Ács, Kovács 2, Polák, Kotsidou, Zsámbok 1. Vezetőedző: Mihók Attila.