2024. április 29, hétfő - Péter

2010. December 17. 11:50, péntek | Helyi

Acélbikákkal kapott ki a válogatott

A MOL Liga küzdelemsorozatának alapszakasza véget ért, a rájátszás megkezdése előtt a magyar jégkorong válogatott az Euro Ice Hockey Challenge-tornán vesz részt. A dunaújvárosi játékosokkal megerősített nemzeti együttes az első össze

A szezonzárót követő rövid bajnoki szünetben a válogatott Jessenicében szerepel egy rangos tornán. Ted Sator szövetségi kapitány keretében helyet kapott a Dab.Docler gárdájából Hegyi Ádám, Pozsgai Tamás, Magosi Bálint, Azari Zsolt, Galanisz Nikandrosz és Kiss Ákos is. Az ellenfelek nagyon erősek, Euro Ice Hockey Challenge-tornán indul Szlovénia, Ausztria és Norvégia is. Az első összecsapást csütörtök délután lejátszotta válogatottunk a házigazdákkal szemben. A hazaiak az első harmadban tudtak vezetést szerezni, és egészen a hajráig maradt is az 1-0 arányú Szlovén vezetés. A mindent eldöntő gólt az utolsó másodpercekben kapta csapatunk, így végül 2-0 arányú vereséget szenvedett a magyar válogatott.

SZLOVÉNIA–MAGYARORSZÁG 2–0 (1–0, 0–0, 1–0)

MAGYARORSZÁG: HETÉNYI Z. – Hegyi Á., Orbán, Sofron, Nagy G., Kovács Cs. – Szirányi, Pozsgai, Benk, Fekete D., Magosi – Hüffner, Maklári, Dubek, Galanisz, Azari – Svasznek, Láda B., Jánosi, Vaszjunyin, Kiss Á. . Szövetségi kapitány: Ted Sator