Hírek
2017. Május 25. 23:07, csütörtök |
Sport
Forrás: Sándor Judit
Az elcsábított röplabdások és a TAO
A futball, kézilabda mellett létezik még egy tradicionális csapatsport városunkban.
Ugyan kicsit most csendesebb körülötte a levegő, de még így is erőt képvisel nemzetünk sportpalettáján a dunaújvárosi röplabda.
Dunaújvárosban a röplabda a település építésének kezdetétől jelen volt, hiszen 1951-ben alakult meg a szakosztályuk az akkor még Sztálin Vasmű Építők nevet viselő sportegyesületben. A legnagyobb sikerét már Dunaferr SE néven 2002-ben érte el, amikor magyar bajnok lett.
Ahogy mondani szokás, azóta sok víz lefolyt le a Dunán. A Dunaferr SE mára utánpótlás-nevelő egyesület lett. Ennek ellenére a fiatalokkal is a hazai felnőtt élmezőnyben maradt a csapat. Tomanóczy Tibortól, a dunaújvárosiak vezetőedzőjétől megtudtuk, fő profiljuk továbbra is az utánpótlás-nevelés.
- A felnőtt csapatunkat is fiatal játékosok alkotják. Elvem, hogy játék közben lehet a legjobban fejlődni. Ezért a felnőttek között nemcsak junior és ifjúsági, hanem serdülő röplabdázók is lehetőséget kapnak a bizonyításra. Számunkra ez nem mindig jó, mert a fiatalok bizonyítanak is, ezért a jobb anyagi körülmények között élő klubok elviszik őket tőlünk. Az első osztály élcsapatai közül a Kaposvárban, a Kazincbarcikában, a MAFC-ban és a Kecskemétben is játszanak dunaújvárosi nevelésű röplabdázók. A tizenhat tagú felnőtt válogatottban pedig hét olyan játékos szerepel, aki a Dunaferrben nőtt fel.
A dunaújvárosiak jó sorozata az idén sem szakad meg az utánpótlásban. A serdülők, az ifjúságiak és a juniorok is bekerültek az országos bajnokság döntőjébe. (Közülük az ifik már be is fejezték, bronzérmesek lettek.) A serdülők és a juniorok fináléja azonban még hátra van.
Sőt, az előbbi korosztály döntőjét Dunaújvárosban rendezik meg június 9. és 11. között. Tomanóczy Tibor elmondta: mindkét korosztálytól érmes helyezést vár. A dunaújvárosi röplabda helyzetét nagyban javíthatja majd, hogy a látványsportágak társasági adókedvezményéből (TAO) – amit az utánpótlás-nevelésre lehet fordítani - a jelek szerint az év második felében már a röplabda is részesülhet. Erről ugyan még nem született meg a parlamenti határozat, ám a kormányzati elhatározás meg van hozzá, és szinte biztosra vehető, hogy decemberben már a röplabda is juthat TAO-pénzekhez.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 23. 06:52, csütörtök | Sport
MOL Magyar Kupa - Tizenegyesekkel a Ferencváros jutott a döntőbe
A Ferencváros hazai pályán 2-2-es döntetlen után tizenegyesekkel 3-2-re legyőzte a Győrt szerda este a labdarúgó MOL Magyar Kupa elődöntőjében.
2026. Április 20. 20:08, hétfő | Sport
Gokart - Nagy Ádám: Bronzérem a szezonnyitón
Egy harmadik hellyel kezdte Nagy Ádám a 2026-os gokartszezont.
2026. Április 20. 11:00, hétfő | Sport
Bundesliga - Harmincötödször bajnok a Bayern München
A címvédő Bayern München 4-2-re legyőzte hazai pályán a VfB Stuttgartot vasárnap délután a német labdarúgó Bundesliga 30. fordulójában, és ezzel megszerezte 35. bajnoki aranyérmét.
2026. Április 20. 09:36, hétfő | Sport
Horváth Andrea gokartversenyző, FIA Elnöki Éremben részesült.
A Nemzetközi Automobil Szövetség egyik legrangosabb nemzeti elismerésében, mint a 2025-ben legtöbb pontot gyűjtő magyar női autóversenyző Horváth Andrea, FIA Elnöki Éremben részesült.
