Városlista
2020. október 20, kedd - Vendel

Hírek

2020. Március 19. 19:05, csütörtök | Helyi

Az első bizonyított vírus-beteg városunkban

Az első bizonyított  vírus-beteg városunkban

Információink szerint egy közéleti személyiség városunk első olyan betege, akinek vírusfertőzöttsége bizonyítottá vált.

Pintér Tamás polgármester ezt a nyilatkozatot tette erről közzé:

"Kötelességemnek érzem tájékoztatni Önöket arról, hogy a hozzánk eljutott információk szerintegy betegnél koronavírus jelenlétét mutatták ki Dunaújvárosban.

A beteg elkülönítve, orvosi kezelés alatt áll, az orvosok minden tőlük telhetőt megtesznek érte.
Bízunk a felépülésében.
Az elmúlt napokban a vezetésemmel minden nap többször is ülésezett a városvezetés. Számosnehéz, de szükséges döntést hoztunk a járvánnyal kapcsolatban. Az, hogy milyen mértékben érintimajd városunkat a járvány az, az itt élőkön is múlik. Óvatosak nem tudunk lenni senki helyett,csak bízni az Önök egyéni felelősségében, hogy betartják az óvintézkedéseket.
Függetlenül az előbb elmondottaktól, hiszen a beteg el van különítve, nem fertőz megsenkit, szeretnék mindenkit nyomatékosan kérni arra, hogy maradjon otthon!
Senki sem tudhatja, hogy már vírushordozó-e, hiszen a betegség lappangási ideje 2 hét is lehet.Bár egészségesnek érzi magát az ember, a vírus már benne lehet, amivel megfertőzheti azokat,akikkel találkozik: időseket, betegeket, kismamákat.
Segítsünk az időseken!A vírus az idősekre a legveszélyesebb, így őket még nyomatékosabban kérem, hogy maradjanak
otthon!
Önkormányzatunk is segíti az időseket, de arra kérünk minden dunaújvárosi családot, hogyamiben csak lehet, támogassák az idős hozzátartozókat, szomszédokat, hogy otthon tudjanakmaradni. Fontos, hogy ennek során is ügyeljenek a megelőző intézkedések betartására!
Ahhoz, hogy elkerüljük a káoszt és a pánikot elengedhetetlen, hogy mindenki hitelesforrásból tájékozódjon!
Kérem senki ne dőljön be az álhíreknek. Most fontosabb, mint valaha, hogy csak hiteles forrásbóltájékozódjon.
Végezetül szeretném Önöket biztosítani arról, hogy a városvezetés folytatja a munkáját, ésminden birtokunkban lévő eszközzel azon vagyunk, hogy megfékezhessük a járvány terjedését.

Ezek érdekelhetnek még

2020. Október 16. 07:18, péntek | Helyi

Dunaferr: botrányos a helyzet

A Vasmű krízishelyzete továbbtart. A cégvezetés vagy annak képviselői nagyvállalathoz nem épp illendő stílusú közleményben kérték, hogy ne nyilatkozzon Cserna Gábor és az MSZP sem a vállalat helyzetéről.

2020. Október 15. 20:00, csütörtök | Helyi

Az októberi közgyűlés főbb döntései

A pentelei főtérről áttelepítendő a szovjet emlékmű, kollégiumból rendőrlakások, lesz Borovszky Ambrus eméékpark.

2020. Október 12. 13:08, hétfő | Helyi

Pintér Tamás csütörtök délelőttre összehívta városunk közgyűlését

A szokottnál kevesebb téma szerepel az október 15-én esedékes közgyűlésen. Rendeződhet a kertváros kollégium jövője. Módosul több háziorvosi körzet szerződése, Új tagokat választanak egy területcserét előkészítő bizottságba.

2020. Október 02. 09:54, péntek | Helyi

Folytatódik a lomtalanítás Dunaújvárosban

Ezúttal a Béke városrészben folytatódik a lomtalanítás.