Hírek
2012. Február 05. 20:06, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI Fotó: Szigetváry Zsolt
Az év bortermelője
Vida Péter szekszárdi borász, a Vida Családi Borbirtok alapítója mutatja Az év bortermelője díjat, amelyet Budapesten, a Corinthia Hotelben rendezett ünnepségen vett át.
Mellette állnak a díjra jelöltek: Dúzsi Tamás szekszárdi borász, Áts Károly a Royal Tokaji Borászati Zrt. főborásza, Gálné Dignisz Éva, a Gál Szőlőbirtok és Pincészet főborásza és Heimann Zoltán szekszárdi borász (b-j).

Vida Péter szekszárdi borász, a Vida Családi Borbirtok alapítója beszél, miután átvette Az év bortermelője díjat Budapesten, a Corinthia Hotelben rendezett ünnepségen.
Díszpolgári címet adományoz a szekszárdi közgyűlés azoknak a szekszárdi borászoknak, akik a Magyar Borakadémiától elnyerték az év bortermelője díjat.
A címet három borász veheti át augusztus 20-án. A 2011-ben az év bortermelőjének választott Vida Péter mellett az elismerést elsőként 1993-ban elnyert Vesztergombi Ferencet és 2004-ben az év borászának választott Takler Ferencet is díszpolgári címmel tüntetik ki.
A tolnai megyeszékhelyen mostantól alanyi jogon kapják az elismerést azok a borászok, akiket az év bortermelőinek választanak.
Szekszárd 1986 óta adományoznak díszpolgári címet, amelyet összesen 16 személynek ítéltek oda eddig. A címet posztumusz mások mellett Babits Mihály, Mészöly Miklós író és Hollós László mikológus kapta meg.
A cím adományázásról szóló rendelet szerint a város díszpolgárainak portréját elhelyezik a városháza tanácskozó termében, tanácskozási joggal részt vehetnek a közgyűlés ülésein, és díszsírhelyet is biztosítanak számukra Szekszárdon.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 28. 16:00, kedd | Belföld
Meghalt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója
Hétfőn kora reggel elhunyt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója - erősítette meg a művész halálhírét Perger László, a Sebő-együttes tagja az MTI-nek.
2026. Április 28. 15:00, kedd | Belföld
Mészáros Csoport: a TV2 eladását a tulajdonosi kör sem piaci, sem nyomott áron nem tervezi
2026. Április 28. 13:00, kedd | Belföld
Megalakult a Fidesz-frakció
Megalakult az új Fidesz-frakció, amelynek névsorát hétfőn Gulyás Gergely frakcióvezető a képviselőcsoport zárt ülése után a Facebook-on tette közzé.
2026. Április 28. 10:00, kedd | Belföld
Magyar Péter: az Orbán-kormány hozzon döntést a NAV jogköreinek bővítéséről
Magyar Péter felszólította a leköszönő Orbán-kormányt, hogy szerdai ülésén döntsön arról:
