2024. május 21, kedd - Konstantin

2011. Január 22. 20:45, szombat | Helyi

Bajnok a Csíkszereda

Nem sikerült a bravúr a Dab.Docler jégkorong csapatának a MOL Laga döntőjében. Miután korábban hazai pályán kétszer is vereséget szenvedtek az Acélbikák, Romániában ma este eldőlt a bajnoki cím sorsa.

Egy héttel ezelőtt még annak örülhettünk, hogy Csíkszeredán sikerült legyőzni az alapszakasz győztest és ezzel elvenni a pályaválasztói előnyt. Azóta sajnos Dunaújvárosban kétszer is a román gárda örülhetett, így már csak egy győzelemre volt a bajnoki címtől. És ez a siker meg is született.

Jól kezdte a döntő ötödik mérkőzést a hazai gárda, az első harmadban Sikorcin és Hruby találataival kétgólos előnyt szerzett. (2-0) A második játékrészben mindent egy lapra tett fel a Dab., és Hegyi Ádám révén sikerült szépíteni. (2-1) Az utolsó harmad óriási harcot hozott, melyben csak az utolsó pillanatokban dőlt el a mérkőzés, Novak az 59. percben biztosította be a győzelmet. Bajnok a Csíkszereda, az Acélbikáknak a szépen csillogó ezüstérem jutott.