Hírek
2019. Március 08. 07:42, péntek |
Belföld
Forrás: mti - fotó: police.hu
Bécsben lányokat futtató bandát kaptak el a rendőrség
Magyar fiatalkorú lányokat Bécsben prostituáltként dolgoztató bűnszervezet hat tagját vette őrizetbe a Készenléti Rendőrség - közölte az az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) a police.hu honlapon péntek reggel.
A szervezetet egy dunaújvárosi férfi és fia vezette. Bizonyíthatóan tavaly nyártól toboroztak fiatalkorú nőket, akiket Bécsben kényszerítettek munkára. A prostitúcióval megkeresett jövedelmet részben vagy teljesen elvették tőlük, fenyegették, megfélemlítették, sanyargatták, több alkalommal bántalmazták is őket - derül ki a közleményből.
A hat embert összehangolt akcióval több helyszínen fogták el a rendőrök. Otthonaikban a bűncselekmények elkövetéséhez kapcsolódó feljegyzéseket, albérleti szerződéseket, mobiltelefonokat, három gázfegyvert, illetve készpénzt is lefoglaltak.
A bűnszervezet egyik vezetője szökésben van, ellene körözést adtak ki.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 23. 07:14, péntek | Belföld
Enyhít szorításán a fagy és többfelé várható csapadék a hétvégén
2026. Január 23. 07:14, péntek | Belföld
Gulyás Gergely: nem tartozik Ukrajnára, hogy mire költjük magyar adófizetők pénzét
2026. Január 23. 07:09, péntek | Belföld
Orbán Viktor: Magyarország ott van a Béketanács alapítói között
Ma Davosban az amerikai elnök egy új kezdeményezést indított útjára. Béketanácsnak hívják. Magyarország ott van az alapító országok között, mert Magyarországnak békére van szüksége, hogy fejlődni tudjon
2026. Január 22. 07:39, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a kormány januári rezsistopot vezet be
Januári rezsistopot vezet be a kormány, ez azt jelenti, hogy a januári fűtésnél jelentkező többletfogyasztást, annak költségeit a kormány átvállalja a családoktól - jelentette be a miniszterelnök szerdán a Facebookon.
