2024. május 18, szombat - Erik, Alexandra

2011. Március 05. 17:48, szombat | Helyi

Bravúrgyőzelem

Sokáig kellett várni a Dunaferr SE férfi röplabda csapatának első győzelmére a rájátszásban, de négy vesztes összecsapás után a Kazincbarcika otthonában megszületett a bravúr.

A bajnokság alapszakaszában és a Magyar Kupában kitűnően helytállt a Dunaferr SE férfi röplabda csapata, a bajnokság rájátszás első négy fordulójában azonban nem sikerült pontot szerezni Ruffing Péter tanítványainak. Végre megtört a jég, a Kazincbarcikáról sikerült hazahozni a bajnoki pontokat.

Bár az első játszma fordulatosra sikerült, felváltva vezettek a csapatok, a végére a hazai együttes összpontosított jobban, és magabiztosan szerezte meg a vezetést. (1-0) A folytatásban alaposan feljavult a Dunaferr, és magabiztosan játszma kiegyenlítette az állást.(1-1) A harmadik szettben sokáig vezetett a vendég együttes, a hajrá előtt azonban a Kazincbarcika átvette a vezetést. Az utolsó pontok kiélezett küzdelemben a Dunaújvároshoz kerültek, így a Bokorék átvették a vezetést. (1-2) A negyedik, és egyben befejező játékban bátor támadójátékkal kétséget sem hagyott a Dunaferr arról, hogy ezen a napon ki a jobb csapat. Magabiztosan ütötték a pontokat Tomanóczyék, és nyerték meg 3-1 arányban az összecsapást.

Vegyész RC-Kazincbarcika–Dunaferr SE 1:3 (15, –15, –22, –15)

DUNAFERR: Szabó B. 4, Bokor E. 12, Hatvany A. 12, Tóth A. 6, Tomanóczy 14, Lukács 12. Cs: Pápai (liberó), Johansson, Dávid, Szűcs. Edző: Ruffing Péter

Az állás az 1–4. Helyért