Hírek
2018. Május 18. 09:23, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Csempészcigarettát és illegális pontencianövelőt foglaltak le Budapesten
Csempészett cigarettát és illegális pontencianövelő tablettákat foglalt le a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Budapesten.
A vámhatóság pénteki, az MTI-hez eljuttatott közleménye szerint nyomozóik egy futárként dolgozó férfi Lexus terepjárójában találtak nagy mennyiségű csempészett cigarettát. A jármű egy telefonüzlettől indult, ahol ugyancsak ellenőrzést tartottak, és az adózatlan cigarettakészlet mellett "Kamagra" feliratú illegális potencianövelő szereket is találtak. A futár célállomásaként megjelölt, szintén telefontartozékokat árusító üzletnél is ellenőriztek a pénzügyőrök. Az üzlet tulajdonosának ott parkoló autójának csomagtartójából többzsáknyi csempészett cigaretta került elő. A tulajdonos a lebukás miatt feldühödött, fenyegetőzött, agresszívan viselkedett, ezért testi kényszert kellett alkalmazni ellene - írták.
Az akcióban több mint négyezer doboz cigarettát találtak, amelynek feketepiaci értéke mintegy kilencmillió forint. A dohányterméket, a 3600 potencianövelő tablettát, valamint a két luxusautót a NAV lefoglalta, és feljelentést tett. Az ügyben jövedéki eljárást is indítottak, amelynek végén 13 millió forint bírság kiszabása várható.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 24. 15:00, péntek | Belföld
A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben
A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben - közölte a légitársaság, miután egy versenytársának vezetője a Wizz Air várható próblémáiról beszélt a magas kerozinár és az ellátási problémák miatt.
2026. Április 24. 14:00, péntek | Belföld
Európai Ügyészség: készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni
Készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni - mondta Laura Kövesi, az Európai Ügyészség (EPPO) vezetője a 11. delphi gazdasági fórumon tartott sajtótájékoztatón csütörtökön.
2026. Április 24. 12:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: a Tisza-kormány megnyitja az ügynökaktákat
A Tisza-kormány megnyitja az ügynökaktákat - közölte a választáson nyertes párt miniszterelnöke csütörtökön a Facebookon.
2026. Április 24. 07:16, péntek | Belföld
Mol: megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába
Megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába - közölte a Mol Nyrt. a Budapesti Értéktőzsde honlapján csütörtökön.
