2024. május 14, kedd - Bonifác

2011. Március 17. 12:59, csütörtök | Helyi

Döntőben a női vízilabdázók

Ismét győzött a Szeged ellen a DF-DVCSH-CÉ női vízilabda csapata a bajnoki elődöntőben, így bejutott a bajnokság döntőjébe. Az ellenfél a Szentes és az Eger párharcának győztese lesz.

A bajnoki elődöntő második mérkőzésén, Szegeden szálltak vízbe Mihók Attila tanítványai. A tét nagy volt az összecsapáson, hiszen a dunaújvárosi csapat győzelme esetén eldőlt a párharc, a DF-DVCSH-CÉ jut a bajnokság döntőjébe. Ennek megfelelően sok hibával indult az összecsapás. Huszka révén ugyan sikerült megszerezni a vezetést, de a hazai gárda is jól tartotta magát, és az első pihenőre már 3-2-es hazai előnnyel vonulhattak a csapatok. A második harmadban ugyan megduplázta előnyét a Szeged, de fokozatosan ledolgozták előnyüket Zsámbokék, és a félidőben már az újvárosi lányok vezettek egy találattal. (4-5)

A harmadik játékrész döntőnek bizonyult, hiszen nagy közdelemben tovább sikerült növelni a két gárda közti különbséget. A hajrában már hiába tett meg mindent a felzárkózásért a Szeged, a vége magabiztos, 11-9 arányú Dunaújváros győzelem lett. Irány a Döntő!

Szeged – DF-DVCSH-CÉ 9-11 (3-2, 1-3, 3-4, 2-2)
DF-DVCSH-CÉ: Kasó, Keszthelyi 3, Menczinger, Primász 1, Berta, Huszka 1, Poszkoli 2. Csere: Ács, Kovács, Pavuk, Kotsidou, Zsámbok 4. Vezetőedző: Mihók Attila.