Városlista
2025. december 6, szombat - Miklós

Hírek

2014. November 05. 07:38, szerda | Helyi

Egészséget a levegőből?!

Egészséget a levegőből?!

A gyógyító légzés hasznos lehet.

November 8.-án 9:00 órától Barna Miklós légzésterapeuta, kineziológus "Gyógyító légzés" című tanfolyamot tart az Egészségházban. (Dunaújváros, Liget köz 7.) A módszer orvosilag megalapozott módszer, egyértelműen magyarázható a hatékonysága.

Annak akinek a légzésszünet értéke 25 másodperc alatti, nagyon hasznos lehet ez a tanfolyam egészségesebbé válása érdekében.

A légzésszünet a következő egyszerű módon meghatározható:

A meghatározás praktikusan úgy néz ki, hogy leül valaki egyenes háttal egy székre úgy, hogy a combjai vízszintes helyzetben vannak, talpai a földön és nyugodtan lélegzik, ahogy általában szokott. Magát a mérést legalább 4-5 perc nyugodt ülés előzze meg. Egy normál kilégzés után fogja be az orrát (a száj közben csukva), miközben megnézi másodpercet is jelző óráját, és vár arra a nyugalmi helyzetet továbbra is fenntartva, hogy megjelenjen mellkasában a légszomj első jele. Ez a jel általában a rekeszizom vagy a mellkasi izmok kisebb összehúzódása és/vagy a nyelési inger, illetve egy kisebb nyelés. Ekkor megnézi újra az órát és a légzésszünet az az időtartam, ami a két időpont között eltelt. Érdemes először 2-3 percenként elvégezni a gyakorlatot, hogy hozzászokjon a gyakorlattal járó esetleg szokatlan érzetekhez, érzésekhez. Akkor jó a gyakorlat elvégzése, ha a mérés után a légzés újrakezdésekor a légzés ugyanolyan, mint előtte volt. Nem jó, ha nagyobb légvételek szükségesek a gyakorlat után, mint normálisan. Ezzel csak becsapná magát.

A légzésszünet a vér oxigénleadó és tároló képességét jellemző adat. Egyértelműen jelzi, hogy hol tart az egyén vére e szempontból. Minél magasabb ez az időtartam, annál egészségesebb valaki. Ez az érték a jelenleg 20 másodperc körül van a lakosság többségénél. Az igazi egészség 40 másodperc fölött kezdődik (a maximum kb. 180 mp!). Ma a magyar felnőtt lakosság több mint 95 %-a helytelenül lélegzik, és nem is tud róla, hogy mi mindent nyerhet légzésének egyszerűen végrehajtható korrekciójával.

Mit nyer valaki azzal, ha „megegészségesíti” légzését? Elérheti, hogy:

-csökkenjen vérnyomása (ha szükséges),

-javuljon érrendszere,

-lefogyjon (ha szükséges),

-több energiája legyen,

-javuljon regenerációs képessége,

-egészségesebbek legyenek izületei,

-javuljon erőnléte, állóképessége

-kisebb legyen az étvágya (ha szükséges),

-vérének oxigénszállító képessége növekedjen,

-csökkenjenek allergiás reakciói (ha vannak),

-nagyobb legyen nyugalma mindennapjaiban,

-csökkenjen alvásigénye, nyugodtabb legyen alvása,

-csökkenjenek esetleges asztmatikus panaszai (ha vannak).

-ritkábban legyen náthás, erősödjön immunrendszere

-növekedjen várható életkora,

-ha 2-es típusú cukorbeteg, akkor javuljon inzulin érzékenysége, illetve inzulin termelése.

Szép lista, és még igaz is. Mindez akkor érhető el, ha valaki megfelelő légzőgyakorlatokat végez, méghozzá rendszeresen, napi kb. 80 – 120 percben (ráérők és betegek esetében akár napi 3 óra), és/vagy valamilyen megfelelő eszközt használ (melyek működését és használatát ismertetem a tanfolyamon) légzésének javítására, és teszi mindezt mintegy hat hónapig vagy esetleg tovább is, és így kialakít egy sokkal egészségesebb légzést. Ha már elért egy egészségesebb légzést és fenn is akarja tartani azt az ember, akkor azután is napi 30 perc gyakorlás illetve eszközhasználat kell, az életvezetési szokások miatt. Ez a 30 perc általában könnyen beilleszthető a napi tevékenységek közé, és nem kell rá külön időt elkülöníteni.

A tanfolyam díja: 9000 Ft.

A tanfolyammal kapcsolatban érdeklődni a 20/222-7697-es telefonon lehet.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 15. 13:49, szerda | Helyi

INGATLANCSALÓ BŰNSZÖVETSÉG FELSZÁMOLVA

A Fejér vármegyei Rendőr-főkapitányság nyomozói négy férfit őrizetbe vettek, ötödik társukat még keresik. A gyanúsítottak több mint 90 millió forint kárt okoztak csalássorozatukkal.

2025. Szeptember 17. 12:50, szerda | Helyi

ELFOGTÁK A KISKORÚ SÉRELMÉRE ELKÖVETETT BŰNCSELEKMÉNY GYANÚSÍTOTTJÁT DUNAÚJVÁROSBAN

A Fejér Vármegyei Rendőr-főkapitányság munkatársai szexuális erőszak bűntette miatt őrizetbe vettek egy 41 éves férfit.

2025. December 06. 08:51, szombat | Sport

Vb-2026 - Újonccal is azonos csoportba került a címvédő argentin csapat

A címvédő argentin válogatott az osztrák, az algériai és az újonc jordán együttessel került azonos csoportba a 2026-os labdarúgó-világbajnokság Washingtonban rendezett pénteki sorsolásán.

2025. December 06. 08:51, szombat | Belföld

Maruzsa Zoltán: januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére

Januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére - közölte a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára pénteken Facebook-oldalán.