Városlista
2026. január 23, péntek - Zelma

Hírek

2020. Március 21. 07:09, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Egy rövid időre szünetelnek az útdíjfizetési rendszer szolgáltatásai

Egy rövid időre szünetelnek az útdíjfizetési rendszer szolgáltatásai

Informatikai fejlesztés miatt vasárnap 00:00 órától 04:00 óráig az útdíjfizetés rendszerében nem lehet majd e-matricát és viszonylati jegyet vásárolni, valamint HU-GO egyenleget feltölteni

- közölte a Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató (NÚSZ) Zrt. pénteken az MTI-vel.

A tervezett karbantartás egyaránt érinti az autópálya-matricával, a viszonylati jeggyel közlekedő és a fedélzeti eszközt használó ügyfeleket.

A fejlesztés miatt a nemzetiutdij.hu, a hu-go.hu, az ematrica.nemzetiutdij.hu weboldalak nem lesznek elérhetőek, továbbá a viszonteladóknál lévő KIOSZK-ok sem működnek majd.

A NÚSZ Zrt. ugyanakkor arra is felhívta a figyelmet, hogy a fizetős útszakaszokat a rendszerfejlesztés ideje alatt sem lehet ingyenesen igénybe venni. Az úthasználati jogosultságot (e-matrica, e-útdíj) a karbantartási időszakot megelőzően szükséges megváltani.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 23. 07:09, péntek | Belföld

Orbán Viktor: Magyarország ott van a Béketanács alapítói között

Ma Davosban az amerikai elnök egy új kezdeményezést indított útjára. Béketanácsnak hívják. Magyarország ott van az alapító országok között, mert Magyarországnak békére van szüksége, hogy fejlődni tudjon

2026. Január 22. 07:39, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a kormány januári rezsistopot vezet be

Januári rezsistopot vezet be a kormány, ez azt jelenti, hogy a januári fűtésnél jelentkező többletfogyasztást, annak költségeit a kormány átvállalja a családoktól - jelentette be a miniszterelnök szerdán a Facebookon.