2024. május 3, péntek - Tímea

2010. Szeptember 26. 11:24, vasárnap | Helyi
Forrás: Pálhalma SE

Egy félidőnyi játék három pontot ért

Átaludta az első félidőt a Dunaújváros Pálhalma Agrospeciál SE labdarúgó csapata a Dorog elleni NB III-as hazai bajnoki összecsapáson. A második játékrészben azonban feltámadt Nagy Zoltán vezetőedző csapata, és három gólt szerezve m

Gyengén kezdte a mérkőzést a Pálhalma, körülményesen, lassan, kiismerhetően és rendkívül pontatlanul játszottak. A Dorog viszont bátor támadójátékkal rukkolt ki, ami nem ízlett a kényelmes hazaiaknak. Negyedik szögletük után megérdemelt vezetést szereztek a vendégek.
A második félidőben végig óriási iramot diktáló DPASE hatalmas nyomás alatt tartotta, és módszeresen felőrölte ellenfelét. Az ismétlődő, egyre erőteljesebb támadások meghozták eredményüket, előbb a szemfüles Berényi, majd az erőszakos Salamon és Balaskó révén. A második félidő alapján a győzelem teljesen megérdemelt.

A mérkőzés krónikája:
18.p.:Pap adott remek labdát a védők közül kilépő Balaskónak, aki óriási helyzetből, a bal kapufa mellé gurított.
21.p.:Balaskó ívelt Nagy D. elé, ő átemelte a labdát a kapuson, de a kapu fölött is.
37.p.:Egy kisszöglet után Hajnal tekerte középre a labdát, az egyedül felugró Faragó pedig, 6m-ről, a kapu bal oldalába fejelt. 0 : 1
41.p.:Röviden szabadítottak fel a hazaiak, Hajnal egyből lőtt, Vörös, bravúros vetődéssel, a felső lécre tenyerelte a labdát.
48.p.:Balaskó szöglete egyedül találta Papot 6m-re a kaputól,lövését Román nagy bravúrral hárította.
55.p.:Kóczián visszaemelt labdáját Nagy D. kapásból zúdította kapura, a vendég kapusnak újabb bravúrra volt szüksége.
63.p.:Góllá érett a hatalmas fölény. Bartha beadását Berényi lekezelte,majd egy csel után a bal alsó sarokba lőtte. 1 : 1
68.p.:Balaskó ballábas lövését ismét bravúrral ütötte ki Román.
75.p.:Egy bal oldali beadást Berényi kapásból lőtt kapura, a labda a felső lécről a jobb kapufára, onnan kifelé vágódott.
79.p.:Salamon tört előre, Balaskóhoz passzolt, aki 16m-ről, a jobb sarokba lőtte a vezető gólt. 2 : 1
83.p.:Barics fejelte a kilépő Balaskó elé a labdát, aki kicselezte a kapust, de a hálóőr elütötte a támadót. Kiállítás és tizenegyes. A büntetőt Sztanó váltotta gólra. 3 : 1
87.p.:Berényi hatalmas löketét védte a cserekapus.
91.p.:Berényi gurított Salamon elé, akinek 20m-es lövését szép vetődéssel fogta meg Grósz.

Nagy Zoltán vezetőedző: Amitől féltem, az be is igazolódott, hogy egy kicsit könnyedén, álmosan vettük ellenfelünket az első félidőben. Ezzel az ellenfél, a dorogiak meg is szerezték a vezetést egy szögletvariáció után. A szünetben rendet kellett tennem a fejekben, és a második félidőben már teljesen beszorítottuk ellenfelünket a kapujuk elé. Rengeteg helyzetet dolgoztunk ki, aminek eredményeképpen magabiztosan tartottuk otthon a 3 pontot.

D.Pálhalma ASE - Dorogi FC 3 : 1 ( 0 : 1 )

Dunaújváros,Városi Stadion, 200 néző V:Futó Tamás (Simon T.,Czerovszki M.)

DPASE: Vörös - Szabó G.,Sztanó, Salamon, Kóczián - Pap (Rottmann 69.p.), Dudás - Berényi, Balaskó, Bartha (Barics 79.p.) - Nagy D.(Varga 56.p.)
Vezetőedző: Nagy Zoltán

Dorogi FC: Román - Tillman, Faragó, Kinyik, Takács, Szabados, Papes, Bedő, Nász (Guzsik 46.p.,Grósz 83.p.) Hajnal, Janetka
Vezetőedző: Duró József

2024. Március 22. 08:19, péntek | Helyi