Városlista
2026. július 25, szombat - Kristóf, Jakab

Hírek

2018. November 19. 05:00, hétfő | Életmód
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Egyre több embert érint a csuklótáji alagút szindróma

Egyre több embert érint a csuklótáji alagút szindróma

Egyre több embert, főképp középkorú nőket érinti a feszülő, fájdalmas kézzsibbadással járó csuklótáji alagút szindróma

- mondta Moravcsik Bence Balázs, a Budapesti Mozgásszervi Magánrendelő ortopéd szakorvosa az M1 aktuális csatornán vasárnap.

Hozzátette: a megfelelő kezelés nélkül - vissza nem fordítható - izomsorvadással is járhat a betegség.

Elmondta: a betegség oka nagyon gyakran hormonális; terhesség, pajzsmirigy-alulműködés vagy veseelégtelenség esetén - leginkább boka tájékon - vizenyő keletkezik, amely éjszaka a szervezetben eloszlik, így a csuklónál is megjelenhet az ödéma, ami leszorítja a főeret és krónikus kézzsibbadást okoz. A betegség továbbá kialakulhat időskori, nem teljesen beforrt csuklótörés következményeként, illetve a szakmájukból adódóan folyamatosan finom kézmozgást végzőknél.

A szakorvos szerint a túl sok számítógép- és okostelefon-használat is hozzájárulhat a betegség kialakulásához.

A csuklótáji alagút szindrómát kezdeti stádiumban akár kenőccsel is lehet kezelni, de ha a tünetek nem múlnak el, érdemes ortopéd szakorvoshoz vagy kézgyógyászhoz fordulni.

Címkék: csukló, szindróma

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 25. 09:34, szombat | Életmód

Elindul a közmédia megújulásáról szóló szakmai egyeztetés

2026. Július 25. 09:00, szombat | Életmód

Tíz nap alatt négyezer program várja a látogatókat a 35. Művészetek Völgye Fesztiválon

Tíz nap alatt négyezer program várja a 35. Művészetek Völgye Fesztivál látogatóit Kapolcson, Vigántpetenden és Taliándörögdön augusztus 2-áig.

2026. Július 24. 16:00, péntek | Életmód

Verdi-gálával tér vissza az Operaházba Plácido Domingo

Verdi-gálával lép a Magyar Állami Operaház színpadára Plácido Domingo szeptember 23-án, partnere Sáfár Orsolya, Mester Viktória, Brickner Szabolcs és Cser Krisztián lesz.

2026. Július 23. 15:00, csütörtök | Életmód

A Sió-csatorna vizének frissítése miatt történt ideiglenesen vízeresztés a Balatonból

A Sió-csatorna siófoki szakasza elszíneződött és kellemetlen szagú vizének frissítése miatt nyitották ki a zsilipeket a Sió-csatornán mintegy nyolc órára a nyári üzemrendnek megfelelően