Hírek
2018. Március 17. 12:53, szombat |
Belföld
Forrás: police.hu
Elfáradt, majd segítséget kért a kocsitolvaj
Egy 21 éves férfi ellen javasolnak vádemelést a dabasi rendőrök, aki a gyanú szerint tavaly ősszel lopott el egy személykocsit Örkényben.
A Dabasi Rendőrkapitányságon indult eljárás egy örkényi férfi ellen lopás bűntett, valamint egyedi azonosító jellel visszaélés bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt.
A nyomozás adatai szerint a 21 éves férfi 2017. október 20-án este egy örkényi utcában leparkolt kocsi ablakát betörte, majd a járművet eltolta a helyszínről. Cselekménye közben elfáradt, így egy arra járó gyanútlan állampolgártól kért segítséget, mondván, elromlott autója vontatásában kér közreműködést. Ezek után az autót egy örkényi üzlet előtt parkolta le, majd rendszámtábláit leszerelte.
A dabasi rendőrök azonosították a bűncselekmény feltételezett elkövetőjét, akit az eljárás során gyanúsítottként hallgattak ki, majd az ellene folytatott nyomozás befejezését követően az ügy iratait vádemelési javaslattal küldték meg az illetékes ügyészségnek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 09. 13:00, kedd | Belföld
Mecser Tamás az új országos rendőrfőkapitány
Mecser Tamás rendőr dandártábornokot bízza meg az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) vezetésével Magyar Péter miniszterelnök június 8-i hatállyal - tájékoztatta a Belügyminisztérium az MTI-t hétfőn.
2026. Június 09. 11:00, kedd | Belföld
OGY - Vagyonnyilatkozatok - A kormánytagok közül Kapitány Istvánnak van a legnagyobb megtakarítása
A kormánytagok közül Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter rendelkezik a legnagyobb megtakarítással, értékpapírban és részvényekben.
2026. Június 09. 10:00, kedd | Belföld
Székesfehérvári kollégium - Megkezdődött a vizsgálat a kollégiumból kizuhant fiú ügyében
Megkezdődött a vizsgálat a székesfehérvári kollégiumból kizuhant középiskolás fiú ügyében - közölte a Székesfehérvári Tankerületi Központ igazgatója az MTI-vel hétfőn.
2026. Június 09. 07:11, kedd | Belföld
OGY - A Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről tárgyal a parlament
A Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről és a gyűlöletkeltésre alkalmas politikai reklámok visszaszorításáról tárgyal az Országgyűlés kedden, e heti kétnapos ülésének második napján.
