Hírek
2017. Március 19. 10:19, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Elítéltek egy rendőrt, aki lehallgatóeszközt tett nevelt gyermeke táskájába
Tiltott adatszerzés bűntette miatt 300 ezer forint pénzbüntetésre ítélt a Pécsi Járásbíróság egy rendőrt, aki nevelt gyermekének táskájába tett egy kép- és hangfelvétel rögzítésére alkalmas tollat,
hogy megismerhesse az édesapjával és a nagyszüleivel folytatott beszélgetéseit - közölte a Pécsi Törvényszék pénteken az MTI-vel.
A közlemény szerint a rendőr törzszászlós, K. T. a szabadidejében, 2015. május 23-án tett nevelt gyermekének hátizsákjába egy kép- és hangfelvétel rögzítésére alkalmas tollat, bekapcsolva. Ezután a gyereket annak apai nagyszüleihez vitte.
Mint ismertették, a vádlott azért helyezte el a tollat a hátizsákban, hogy azzal rögzíthesse, megismerhesse a gyermek és a nagyszülők, valamint a gyermek és édesapja közötti beszélgetéseket. Azonban a nagyszülők megtalálták az eszközt a hátizsákban és feljelentést tettek.
Közölték: az ügyész tudomásul vette az ítéletet, a vádlott és védője még nem döntött a fellebbezéstől.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 23. 07:14, péntek | Belföld
Enyhít szorításán a fagy és többfelé várható csapadék a hétvégén
2026. Január 23. 07:14, péntek | Belföld
Gulyás Gergely: nem tartozik Ukrajnára, hogy mire költjük magyar adófizetők pénzét
2026. Január 23. 07:09, péntek | Belföld
Orbán Viktor: Magyarország ott van a Béketanács alapítói között
Ma Davosban az amerikai elnök egy új kezdeményezést indított útjára. Béketanácsnak hívják. Magyarország ott van az alapító országok között, mert Magyarországnak békére van szüksége, hogy fejlődni tudjon
2026. Január 22. 07:39, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a kormány januári rezsistopot vezet be
Januári rezsistopot vezet be a kormány, ez azt jelenti, hogy a januári fűtésnél jelentkező többletfogyasztást, annak költségeit a kormány átvállalja a családoktól - jelentette be a miniszterelnök szerdán a Facebookon.
