Hírek
2017. November 25. 19:19, szombat |
Életmód
Forrás: mti
Elkészült Magyarország koleszterintérképe
Elkészítették Magyarország koleszterintérképét, amely abban segíti az orvosokat, hogy területi lebontásban és korcsoport szerint is megmutatja a lakosság összkoleszterinszintjét
- mondta Reiber István főorvos az M1 aktuális csatorna műsorában. A főorvos hangsúlyozta, hogy a térkép az összkoleszterinszintet mutatja, tehát a jó és a rossz koleszterint is. Az adatok szerint a gyerekeknél még jó a helyzet annak ellenére, hogy kimutatható öröklött rosszkoleszterin-szint is, 40-50 éves korban pedig már sokkal rosszabb a helyzet.
A térkép arra hívja fel a figyelmet, hogy mindenkinek tisztában kell lennie a koleszterinszintjével, ahogy a vérnyomásával is, mert a rossz koleszterin szoros összefüggést mutat az érbetegségek korai megjelenésével. Ha valakinek magas az összkoleszterinszintje, akkor testmozgással, életmódváltással, a táplálkozási szokások módosításával csökkenteni kell.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 23. 07:15, péntek | Életmód
Először előzte meg a szél- és a napenergia a fosszilis forrásokat az EU áramtermelésében
2026. Január 23. 07:13, péntek | Életmód
A magyar kultúra napja - Hankó Balázs: a Himnusz a magyar szuverenitás legszebb kifejezése
Kölcsey Ferenc szerzeménye nemcsak egy vers, hanem ima, történelmi tabló, a Himnusz a magyar szuverenitás legszebb kifejezése
2026. Január 22. 07:39, csütörtök | Életmód
Hankó Balázs: a magyar kultúra olyan, mint a levegővétel
A magyar kultúra olyan, mint a levegővétel – hangsúlyozta Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszter szerdán az M1 aktuális csatorna műsorában.
2026. Január 22. 07:34, csütörtök | Életmód
Jön a 100 milliárd forintos akcióterv az éttermeknek
Jön a 100 milliárd forintos akcióterv az éttermeknek - közölte a kormány a Facebook-oldalán szerdán.
