2024. május 17, péntek - Paszkál

2011. Április 10. 15:24, vasárnap | Helyi

Elveszett a pályaelőny

Vereséget szenvedett a Dunaújvárosi Főiskola-DVCSH-Corner Ékszer női vízilabda csapata a bajnokság döntőjének első összecsapásán a Szentes gárdájától.

Nem sikerült jól Mihók Attila tanítványainak bemutatkozása a bajnokság döntőjében. Hiába kezdtek jobban az újvárosi lányok, meglepetésre a Hungarit-MetalCom Szentesi VK játékosi bírták jobban a második félidőt.

Pedig az elő negyed a terveknek megfelelően alakult dunaújvárosi szempontból. Keszthelyi vezetésével sikerült megnyugtató, kétgólos előnyt szerezni (4-2), melyből egy találatot a második játékrész végéig meg is tartottak Primászék (6-5). A harmadik negyedben azonban összeomlott a hazai gárda védelme, és Brávik Fruzsina nagyszerű játékának köszönhetően fordított a Szentes (6-9). A befejező játékrészt ugyan megnyerte a Mihók csapat, de kiegyenlíteni már nem volt ereje (10-12). A párharc az egyik fél harmadik győzelméig tart, a Szentes 1-0 arányban vezet, a következő felvonásra szerdán 18 órakor kerül sor Szentesen.

DUNAÚJVÁROSI FŐISKOLA-DVCSH-CORNER ÉKSZER - HUNGERIT-METALCOM-SZENTESI VK 10–12(4–2, 2–3, 0–4, 4–3)

DUNAÚJVÁROS:Kasó – Menczinger K., Keszthelyi 3 (1), Poszkoli 2 (1), Zsámbok 1 (1), Primász, Huszka 1. Cs: Ács, KOVÁCS D. 3 (1), Berta, Kotsidou. Edző: Mihók