Hírek
2018. Február 03. 13:50, szombat | Helyi
Energiakövetek a gimiben
Energiakövet látogatott el a Széchenyi gimnázium 9.e osztályába.
Az energiakövetek nem mások, mint fiatal felsőokatási hallgatók, akik pályázaton nyertek arra jogot, s persze ösztöndíjat is, hogy középiskolásoknak órkákat tartsanak.
A MEKH 2017 márciusában indította el Energiakövetek programját. Programuk célja kettős. Egyrészt az általános iskola felső tagozatos, illetve a középiskolás korosztály körében szeretnék bővíteni az energiatermeléssel és -felhasználással, valamint a
tudatos energiafogyasztással kapcsolatos ismereteket, másrészt a természettudományos tárgyakat hallgató tehetséges diákoknak kívánnak lehetőséget adni arra, hogy tudásukat megosszák az iskolai csoportokban.
Az MEKH Energiakövetei decemberig már 14 osztályban, csaknem 400
tanulónak tartottak rendhagyó fizika órát Szegeden, Budapesten,
Sásdon, Budaörsön, Nyíregyházán, Szerencsen és Délegyházán és most Dunaújvárosban is.
A diákok a - többi között- különböző méréseket folytattak az áramfelhasználásról, s teszeteket töltöttek ki arról is, hogy milyen vízigényű fogyásztásaink vannak.
A PÁLYÁZATI PROGRAM RÉSZLETEIRŐL ÉS AZ EDDIGI TANÓRÁKRÓL A
WWW.ENERGIAKOVETEK.HU [1] OLDALON TALÁLHATÓ BŐVEBB INFORMÁCIÓ.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 15. 13:49, szerda | Helyi
INGATLANCSALÓ BŰNSZÖVETSÉG FELSZÁMOLVA
A Fejér vármegyei Rendőr-főkapitányság nyomozói négy férfit őrizetbe vettek, ötödik társukat még keresik. A gyanúsítottak több mint 90 millió forint kárt okoztak csalássorozatukkal.
2025. Szeptember 17. 12:50, szerda | Helyi
ELFOGTÁK A KISKORÚ SÉRELMÉRE ELKÖVETETT BŰNCSELEKMÉNY GYANÚSÍTOTTJÁT DUNAÚJVÁROSBAN
A Fejér Vármegyei Rendőr-főkapitányság munkatársai szexuális erőszak bűntette miatt őrizetbe vettek egy 41 éves férfit.
2025. December 05. 07:38, péntek | Bulvár
37 milliárdos faluépítésbe kezd a magyar kormány Azerbajdzsánban
2025. December 05. 07:37, péntek | Sport
Labdarúgó NB I - Nyert a Ferencváros Kisvárdán, ezzel az élre állt
A címvédő Ferencváros egygólos győzelmet aratott Kisvárdán a labdarúgó Fizz Liga 5. fordulójából elhalasztott és csütörtökön pótolt mérkőzésen, ezzel az élre állt a tabellán.
